Mniej miejsca na dysku c niż powinno być

Witam

mam pewien problem. Postanowiłem sobie dzisiaj coś pobrać z mega.co.nz ( oczywiście nic nielegalnego) i tak sobie pobieram a tu nagle mi wyskakuje że na dysku c nie mam miejsca(oczywiście pobierałem na dysk d)

I w czym problem użyłem sobie CCleaner (usunięte 1,4 GB). tak sobie sprawdzam że partycja ma 14.6 GB ale jak zaznaczam wszystkie foldery(wraz z ukrytymi) to pokazuje że wszystko zajmuje 11.2 GB

i tu sie rodzi pytanie : gdzie jest brakujące miejsce ?

Mam wrażenie że to przez to mega (ich nowy sposób pobierania) ze mimo że pliki do zapisu lecą na d to gdzieś to zostaje na dysku c

Windows XP posiadam

Poratuje ktoś fachową wiedzą ?

Ściągnij sobie program SpaceSniffer: http://www.dobreprogramy.pl/SpaceSniffe … 37537.html

Odpal go (działa bez instalacji), a pokaże Ci co, gdzie i ile zajmuje na dysku.

Partycja C jest objęta prawdopodobnie narzędziem przywracania systemu. W zależności od ustawienia (możesz je zmienić!) plik przywracania systemu może zająć sporo miejsca. Druga możliwość, to plik stronicowania na partycji C, też może być ustawiany przez użytkownika i też zajmować kilka gigabajtów. Wreszcie trzecia możliwość, hibernacja. Jeśli włączona, to również zajmuje dużo miejsca i też na partycji C.

Inna sprawa, to te 14,6 GB miejsca na partycji C. Wbrew pozorom, nawet dla Windows’a XP, to rozmiar, moim zdaniem, zbyt mały. Pamiętaj, że aplikacje instalowane nawet na partycję D lub inną, zawsze pewną część plików ładują na partycję systemową. Wykonanie rady “Maha” też powinno Ci rozjaśnić problem.