Mój HP'ek strasznie się grzeje

Posiadam HP Pavilion dv5-1140ew i mam z nim pewien problem.Komp strasznie się grzeje.Po 20 minutach siedzenia na Necie czy grania w prostą gierkę on-line spód laptopa jest okropnie gorący.Czasem mam wrażenie, że jego temperatura dochodzi do 100 stopni Celsjusza.Procesor też nie za najlepiej pracuje.Podczas grania potrafi nawet trzymać cały czas 98,99,100% Jednym słowem jest tragicznie.Nie wiem czy mam go oddać do serwisu czy mogę sam coś “pokombinować”.

Czytałem, że instalacja Windows 7 pomaga i komputer już nie grzeje się tak mocno.Czytałem również o tym, że można przeczyścić szczebelki wylotu powietrza, ale wydaje mi się, że w tych miejscach jest wszystko OK.Doradźcie co mam zrobić czy rzeczywiście instalacja nowego systemu może poprawić to co się teraz dzieje.

Z góry THX za odpowiedzi.

Mam identycznie, choć ma Windows 7 - i powiem Ci, że problem pomogło dopiero przedmuchanie laptopa sprężonym powietrzem oraz zakup podkładki chłodzącej…

To chyba z gorąca też po części, ale też z tego, że HPki po prostu tak mają, że lubią się tak strasznie grzać…

Nowy W7 nic nie da. Paviliony mają słabe chłodzenie i przez przegrzane często padają, spróbuj przeczyścić jak masz go ze 3 miesiące, po tym czasie zwykle chłodzenie jest zakurzone, kurzu nie widać z zew bo przy chłodzeniach turbinowych gromadzi się za wentylatorem

http://www.asus-polska.pl/serwis/doc/as … czenie.pdf

Można dokupić podstawkę chłodzącą i zmienić pastę termo przewodzącą na cpu/gpu.

Ja Ci proponuje oddać go do serwisu bo ja miałem podobnie (dv5 1150ew z proc amd turion zm-82) temperatury w spoczynku ok 75-80 C a w stresie dochodziły do 98 C wszyscy mówili (pisali na różnych forach), że to wina kiepskiego chłodzenia jak dałem na gwarancję komp wrócił z wymienionym chłodzeniem. Teraz temperatury w spoczynku 48-50 a max to 75 do tego zapodałem jeszcze podkładkę chłodzącą i w spoczynku temp nie zmienia sie ale max to 67 C.

@kubus94 ja wiem, że HP’ki “tak mają” ale nie można tego lekceważyć.DObra jutro zadzwonię do serwisu najwyżej zabiorą trudno… :cry: odkurze chyba wentylator oczywiście bez rozkręcania bo prawdopodobnie tak można stracić gwarancję, kupie W7 i podkładkę chłodzącą ,a pro po tego jaką polecacie???

np tą : http://www.allegro.pl/item1074355409_po … gw_2k.html

mam ją i naprawdę daje radę