Monitor z trunerem vs. monitor + truner

Witam

Przymierzam się do zakupu monitora 24 cale

LED, matryca matowa

Wymagania:

Klasa A- matryca

Matryca matowa

Typ matrycy LED

Złącze HDMI w ilości min. 2x

Firma to najlepiej samsung, robi chyba najlepsze matryce,

Chciałbym abym mógł podłączyć antenę do tego, czy lepiej jest mieć od razu wbudowany truner MPEG4 w monitorze,

czy dokupić kartę TV ?

Jeśli chodzi o wybór tuner w monitorze czy jako karta tv w kompie to oczywiście lepiej jest mieć w monitorze, nie trzeba odpalać kompa żeby coś obejrzeć więc masz mniejsze zużycie prądu a oglądając przez kartę tv w kompie nie masz możliwości robić na kompie czegoś innego nawet jakiegoś skanowania antywirusowego w tle bo oglądanie będzie obciążać zasoby komputera (a jak ci padnie system to już nic nie obejrzysz dopóki nie przywrócisz jego funkcjonalności).

Ale jako posiadacz monitora z tunerem Samsung P2770HD którego używam jako TV muszę napisać to co sam żałuję że nie wiedziałem przed zakupem że takie monitory z tunerem mają dość okrojoną funkcjonalność TV w porównaniu do rasowych TV.

Np. mój ma HDMI ale poprzez to złącze przyjmuje z zewnętrznego źródła tylko obraz a dźwięk trzeba podłączać osobnym kablem przez złącze jack.

Takie tunery wbudowane w monitor często są gorsze i dają niższą jakość niż te w rasowych TV.

Do tego często mają one niepełną obsługę standardu EPG (elektronicznego przewodnika programowego) oraz stref czasowych (mój nie ma tego i latem pokazuje czas o godzinę wcześniejszy a jak go ręcznie przestawię to wychodzą bzdury w EPG).

Dlatego jeśli masz trochę więcej kasy to może lepiej kup rasowy TV który będzie miał też wejście monitorowe (teraz chyba wszystkie mają) niż monitor z tunerem, ja bym tak zrobił gdybym wiedział to gdy kupowałem swój.

Co do tunera z monitorem lub tunerem w kompie to zależy konkretnie od osoby jakie ma wymagania i upodobania…

Ja mam tuner w kompie i duuużo bardziej mi odpowiada niż miałby być wbudowany w monitor…

Po pierwsze mogę nagrywać na dysk co chce…

Dalej mogę oglądać i zarazem siedzieć na necie, robić coś innego, nie tylko oglądać tv.

To jest takie porównanie… Jeżeli wolisz TV szybko bez włączania kompa to monitor z wbudowanym tunerem…

sam wybierzesz co wolisz i jak wolisz, to zależy od gustu

Witam

Dziękuję za cenne uwagi, o tych okrojonych funkacj nie wiedziałem

przy ilości komputerów które posiadam, TV to tylko dodatek, bo nie muszęganiać do rodziców

i oglądać Auctions hunters [łowcy okazji] na Discavery.

TV nie jest tak bardzo potrzebne, nie oglądam prawie wogóle,

Jeżeli chodzi o monitor to chciałem 24"

bo mam MAX 60cm szerokości i więcej nie wejdzie, bo nie ma rady

http://allegro.pl/24-samsung-t24a550-le … 60076.html

Takie coś posiada matową matrycę, MPEG4, 2x HDMI

Mi ten monitor ptorzeny jest do celów komputerowych jakości nie większej jak monitory VGA pod D-SUB

Nie chcę jakiejś zabójczej jakości TV, wystarczy mi zwykła analogowa.

Pytanie jest czy takie monitorki z TV się psują szybciej od tych bez TV

Karta TV z MPEG4 to nie ejst dla mnie problem, do tego komputer chodzi 24/7/365 więc nie ma strachu

No to widzę że wymagającym użytkownikiem to nie jesteś więc proponowałbym ci poszukać coś ze zwykłym podświetleniem zamiast LED, szkoda na to kasy do twoich zastosowań.

Nie widzę powodu by monitory z tunerem miały się szybciej psuć niż zwykłe przy tak samo intensywnym użytkowaniu.

Nie wiem, czy w przypadku monitorów jest tak samo, ale w telewizorze Samsunga możesz równie dobrze trafić na matrycę innej firmy. Jeśli zależy ci na matrycy Samsunga, pewniej jest kupić telewizor Philipsa, gdzie od któregoś modelu występuje właśnie Samsung zamiennie z Sharpem.

Jeszcze jest opcja monitor z DVI/HDMI + tuner zewnętrzny (taki jak do starszych TV). Wtedy nie musisz mieć włączonego komputera do oglądania, a możesz nagrywać programy np. na pendrive (funkcjonalność tunera, którą mają nawet najtańsze modele) i bez problemu przenieść je na komputer. Tylko musisz umówić się ze sprzedawcą co do możliwości ewentualnego zwrotu sprzętu (przy zakupie przez Internet ustawowo towar zwrócić można w ciągu 10 dni), ew. wykonać odpowiednie testy w sklepie, bo ze współpracą tunerów do TV z monitorami bywa różnie.

chcę LED bo ma regulację podświetlenia a to się przydaje np.jak się pracuje przy zapalonym świetle

Regulacja jasności przy LCD nie jest taka dobra

LED to jest matryca LCD + diody LED podświetlenie zamiast lamp jak w LCD

Monitor 24" + TV to 950zł~ samsunga