Motorower dla początkującego :-)

Witam :slight_smile:

Chcę kupić jakiś motorower. Jestem kompletnie początkującym. Powiedzmy że samochodem jeździłem troszkę, trenowałem,więc nie będzie problemu, żeby się nauczyć zmiany biegów.

Cena do 500zł, dlatego odpadają kompletnie skutery. Nie chcę mieć żadnego pojazdu bez biegów. Tylko i wyłącznie motorowery z biegami :slight_smile:

Myślę, że za tą cenę spokojnie by się kupiło jakiegoś rometa ogara do trenowania jazdy, jak myślicie czy to dobry motor na start? Za jaką cenę mogę kupić najtaniej taki motorower jak romet ogar? Fajnie by było, gdyby kasa została na jakiś kask czy paliwo :stuck_out_tongue:

Co mi polecicie? Co doradzacie?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi! :slight_smile:

A znasz się na sprzęcie i masz wolny czas? W takim romecie ciągle będziesz miał coś do roboty.

Eeee, nieprawda. Obecne Romety są dobre, lepsze, niż komarki sprzed kilkudziesięciu lat, na którym jeździłem z powodzeniem z 10 lat bez kłopotu, mają nowoczesny wygląd, są dużo lepsze, niż popularne skuterki made in china czy tajwan. Dobry serwis, bo produkcja na miejscu i cena konkurencyjna, spokojnie polecam. No chyba że kupisz małego japończyka, czy niemca /simson/, to tu jakość dużo lepsza, ale ceny kosmiczne

Simson, tylko że w tej cenie chyba trudno dostać zadbanego.

Taa simson jest ok.

Jest jeszcze opcja wsk, no ale to już nie konicznie motorower.

Tu bym ponegocjował, zwłaszcza że miałem i rometa komara, i rometa ogara, obecnie mam skuter made in china.

No i jak dla mnie bez porównania, wole skuter. Jeśli motor/motocykl to na pewno nie 50 :wink:

to chyba zależy jak sie trafi, a wsk raczej odpada, bo zależy mi na 50 cm3 :slight_smile:

Mam malo kasy także nie kupie skutera zostaje tylko taki motorower :slight_smile:

Mój kolega ma taki motor coś na wzór harleja, o pojemności 50cm3, rozpoznawalny pod nazwą Łoś - na allegro znajdziesz. Jezdzilem nim, no i całkiem fajny.

Taaa i w budżecie do 500 zł ?

Ogar lub Komar może być dobrą opcją jak na początek - nauczysz się obsługi, budowy, serwisowania motocykla. Wydaje mi się, że budowa takiego sprzętu jest prosta, jak budowa cepa, więc i z naprawami nie powinieneś mieć wielkich problemów, części też powinny być dostępne.

No i dzięki, tez tak myslę, konkretna odpowiedź :stuck_out_tongue: