Możliwości walki o dobry abonament

Witajcie

Za dokładnie 2 miesiące kończy mi się abonament w play. Tak się zastanawiam, czy będąc 4 lata w tej sieci mogę powalczyć o jakąś ofertę specjalną, czyli lepsze warunki. Zaznaczę, ze mam u nich całą rodzinę (4 osoby) i internet, zapisane na jedną osobę. Chciałbym po prostu tą ofertę : http://www.play.pl/pl/oferta/dla-przedluzajacych-umowe/play-abonament/abonamenty-stan-darmowy/?oT=play_abonament_ret2&tA=RET_LONG_49&P=stan-darmowy tylko np. z pakietem darmowych sms i pakiet internet 200 mb. I pamiętam jeszcze, że często dzwonią przed końcem umowy, żeby przedłużyć u nich umowę. Tylko to “przed końcem” to są właśnie dwa miesiące z reguły. Myślicie, że mógłbym wyjść z taką inicjatywą szybszego zakończenia sam i czy ww. operacje są wykonalne?

Z góry dziękuję. Pudlox :wink:

Miałem 4 numery w Play, w tym 1 abonament. Gdy dokupywałem piąty numer (drugi abonament) to miałem jedynie 10 zł mniej abonamentu za każdy miesiąc.

W sumie 10 zł to zawsze coś. Za tyle to juz mam pakiet sms :wink: A wie może ktoś jak z tym końcem umowy?

Dzięki ra-v :wink:

Dostaniesz tyle ile wywali ci system, ale ogólnie nie ma co liczyć na cuda.

Jeśli chcesz lepszy abonament to wyślij wypowiedzenie i czekaj na telefon z działu utrzymaniowego, zaoferują ci coś lepszego od tego co wywalił system.

Metoda skutkuje w 80-90 procentach.

Piotrek2255 a co jeśli wypowiedzenie rozpatrzą pozytywnie? … Będę miał możliwość cofnięcia decyzji?

Tak, będziesz miał możliwość cofnięcia, ale zazwyczaj dzwonią z ofertę.

Potwierdzam, wyślij wypowiedzenie to zawsze skutkuję.

Jesli masz większy ruch przychodzący z innych sieci na Twój numer, niż wychodzący to jest to dobry argument. jeśli nie… to raczej zapomnij.

Skrzek wątpię, że system na to patrzy. Liczy się to ile się wydaje na abonament.

System, pewnie nie patrzy, ale jak chcesz lepszą ofertę niż proponuje system to akurat to ile pieniędzy przynosisz do operatora jest brane pod uwagę.

i w tym miejscu kwota Twojego abonamentu jest sprawą drugorzędną jesli więcej otrzymuje się z opłat MTRowych to takiego klienta warto zachować.

Dzięki :slight_smile:

Możecie mi wytłumaczyć co to są opłaty MTR?

I kurka dalej boje się, że jak złożę wypowiedzenie, to oni rozpatrzą to pozytywnie i strace numer, czy coś w tym stylu…

Opłata sieci z której jest wykonywana rozmowa do sieci do której ta rozmowa jest przekazywana.

Przecież wypowiedzenie możesz cofnąć to raz, a dwa w wypowiedzeniu zaznaczasz, że numer ma przejść do oferty na kartę.