Muszę nacisnąć drugi raz power w laptopie żeby się uruchomił prawidłowo system

Cześć. Postawiłem sobie Windows 8.1 Pro na Amilo pi 2550(Sys orginalny oczywiście aktywowany telefonicznie). Wszystko jest okej system nie muli nie przycina działa prawidłowo problem polega na tym ,ze muszę kliknąć drugi raz w power nie przytrzymać tylko kliknąć żeby system się uruchomił i żebym mógł się zalogować. Czy mogę jakoś rozwiązać ten problem?

Do malucha też można wsadzić silnik z Mercedesa? tylko później są problemy?

 

Czyli, system zatrzymuje się w pewnym momencie, czy co? wytłumacz to dokładnie?

Hehe dobry przykład. :mrgreen:

Hmm a więc jak wyłączam lapka i później go włączam to okienko i koraliki się pojawiają czyli system się uruchamia tak? Ale po chwili jak już się koraliki skończą, że tak napiszę to pojawia się czarny ekran i muszę nacisnąć power i dopiero potem włącza się ekran tzn uruchamia się tapeta logowania i mogę się zalogować dopiero po naciśnięciu power nie ważne jakbym długo czekał. Mam nadzieję że teraz trochę jaśniej to ująłem.

Witam.

Prawdopodobnie przyczną twojego problemu jest hybrydowe uruchamianie systemu zastosowanane w Windows 8. Spróbuj wyłączyć opcję hybrydowego uruchaminia systemu Windows 8. Aby to zrobić:

  1. Otwórz panel sterowania (ten “pełny”), w wyszukiwarce po prawej stronie wpisz “Zmień działanie przycisków zasilania”;
  2. Następnie klikasz na “Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne”;
  3. Znajdź opcję "Włącz szybkie uruchamianie (zalecane) i odznacz ją;
  4. Następnie kliknij “zapisz zmiany”.

Daj znać, czy zadziałało.

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Zadziałało dziękuję! :slight_smile: