Nadpisywanie wolnego miejsca na dsyku pustymi danymi

Witam. Poszukuję jakiegoś programu który uniemożliwi przywracanie plików np. poprzez nadpisanie wszystkich możliwych plików lub całego wolnego miejsca innymi danymi (pustymi) i potem je usunie normalnie :slight_smile:

Fajnie by było jakby pracowało także w czasie teraźniejszym.

Z góry dzięki za znalezienie nazwy tego narzędzia. Pozdrawiam.

Nie podałeś platformy systemowej…

*nix:

-dd

dd if=/dev/zerp of=/dev/sda2

Nadpisuje zerami całą partycję sda2

ach sorki :slight_smile: niestety Moja platforma to Windozzaazgrozza: Windows XP PRO SP3

I jednak chciałbym zachować aktualne dane :slight_smile:

Polecam program Eraser. Po instalacji dajesz PPM na partycje i Erase Unused Space. Zostanie nadpisana wolna przestrzeń dyskowa. Aha. Nie radzę anulować, bo wtedy można uszkodzić MFT. Program jest jednak b. bezpieczny.

Polecam temat z forum :arrow: klik

Edit:

Temat poruszany wielokrotnie, przykłady poniżej:

:arrow: klik

:arrow: klik

:arrow: klik

:arrow: klik

etc.

Ze swojej strony polecam bardzo fajny program do całkowitego kasowania danych z dysku o nazwie EasyEraser. Program kasuje dane właśnie nadpisując pustymi plikami.

Pozdrawiam!

Ok. Korzystam z Eraser :wink: Dzięki.

Ale czy jest coś co pracuje w czasie rzeczywistym ?

To znaczy ?? Z tego co pamiętam Eraser kasuje pliki nadpisując je pustymi plikami, dlatego operacja kasowania odbywa się dłużej niż zwykłe usuwanie plików, i z tego co pamiętam robi to od razu, chyba że chodzi o coś innego ??

Pozdrawiam!

Chodzi mi o tak jakby zastąpienie zwykłego usuwania. Że usuwam a program “poprawia” i zeruje fizycznie to miejsce na dysku.

Ale już znalazłem Eraser ma opcje ustawienia w menu kontekstowym tylko brakuje wybierania opcji :slight_smile: Dzięki za wszystko

Jak nie ma?

Erase -> Options -> wybierasz metodę lub definujesz własną -> OK -> Yes