Nagrywarka CDR nie wykrywalna przez BIOS

Mam nagrywakre CDR firmy LG, nagrywarka byla w 100% sprawna. Teraz nie wykrywa jej w biosie ale pobiera energie bo sie otwiera itp.

Nie moge dojsc do tego dlaczego nie dziala. Poszedlem z nia do kolegi dzialala na jego kompie dopiero po przyniesieniu jej do domu przestala byc widoczna w biosie, podejzewam ze mogla ulec uszkodzeniu podczas transportu… zreszta sam juz nic nie wiem…

Jak macie jakies spostrzezenia to walcie…

EDIT: Hmm dziwne jest to ze po formacie nie windows nie chce sie uruchomic z 2gim CDromem, probowalem formatowac majac podpiete 2 cdromy: 1. to pechowe CDRW i DVDrom nie chialo opdalic, odpalilo sie dopiero po tym jak odpielem CDRW i uzywalem samego DVDromu. Nie wiem co sie dzieje moze ze zworkami jest cos nie tak albo z kablami… albo cos zle poustawiane w BIOS’ie dodam ze zmienialem zasilacz na mocniejszy ale to pewnie tez nie ma znaczenia… POMOCY :frowning:

No a jak podłączysz samą nagrywarkę to działa?Jak masz je podłączone na jednej taśmie to najlepiej urządzenie podłączone na końcu taśmy ustaw na master,a te na środku taśmy na slave.

no wlasnie a macie moze jakis przyklad tego jak powinna byc zworka ustawiona? jakis jpg czy cos?

Na cd-romie masz opisane master i slave.

Klik

Sprawdz taśmę.