Najlepszy producent procesorów

Chaciałbym się dowiedzieć, jak na tym forum ma się kwestia producentów procesorów, gdyż przymierzam się do zakupu nowego. Athlon czy Intel? Którą firmę uważacie za najlepszą? Jaką polecacie?

Kup Inter Pentium poczujesz różnice… drogie ale full wypas.

:twisted: Widac że kibic INTERU :twisted:

A tak poważnie ja mam Athlona i jestem zadowolony… :stuck_out_tongue:

Jak można porównywać producentów? ;0

Konkretne produkty, na dzień dzisiejszy:

do 650zł Athlony, powyżej tej kwoty Intel Core2 Duo - nowa generacja procesorów od Intela, bardzo wydajne. Ogółem unikać Pentiumów, polować na Core2 Duo, a jak Cię nie stać to Athlony.

nr47

ma racje i całkowicie się z nim zgadzam, nie opłaca się kupować athlonów po 800zł jak można kupić C2D za okolo 700. No chyba że ktoś niechce płyty głównej zmieniać to już inna bajka, a pod C2D trzeba dobrą płyte, bo coto za zestaw C2D i płyta ASROC???

INTELE SĄ NAJLEPSZE . Nowe asrocki plyty są świetne do podkręcania , nie ma żadnych z nimi problemów, ograniczeń , tak jak np w moim asrocku . Świetna płyta !!

Jeszcze jakieś opinie?

Ile masz lat?

Z Asrocka to w miarę dobra jest DualSata2, jednak do np DFI LP jej daleko. 400 mhz też o/c, to można nazwać o/c

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=182607

CPU : Intel Pentium 4 631 (*1)

CPU Arch : 1 Cores - 1 Threads

CPU PSN : Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz

CPU EXT : MMX SSE SSE2 SSE3 EM64T

CPU Cache : L1 : 12/16 KB - L2 : 2048 KB

Core : Cedar Mill (65 nm) / Revision : B1

CPUID : F.6.2 / Extended : F.6

Freq : 8179.89 MHz (545.33 * 15)


MB Brand : ASUSTeK Computer INC.

MB Model : Commando

NB : Intel P965/G965 rev C2

SB : Intel 82801HB/HR (ICH8/R) rev 02


RAM Size : 2048 MB

RAM Freq : 545.3 MHz

RAM Type : DDR2-SDRAM Dual Channel

RAM Ratio : 1:1

RAM Timings : 4-4-4-10

Pentium 4/ D, w większości zadań nie sprawdzają się np gry, są dobre przy zadaniach biurowych i podgrzewaniu domu.

CPU Charts

http://www23.tomshardware.com/cpu.html

Tak. http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=1690

AMD szykuje obniżki. Zobaczymy jak odpowie Intel :smiley:

Witam!

Jak czytam coś takiego to mi się nóż w kieszeni otwiera… stworzona dla Visty - buahahaha.

Nie będę komentował tej płyty, bo nie warto.

Co do procków, to istotę sprawy oddali nr47 i mafioz i zgadzam się z nimi w 100%.

Zależy. nr47 i mafioz mają racje. Intel jest dobry ale tylko poprzez Core 2 Duo lecz między P4 a X2 lepszy jest Athlon.

Tak.

Kolejny bezsensowny temat, będący pożywką dla forumowych trolli :!:

Zaraz kazdy bedzie zachwalał to co ma na MOBO, a nie to co faktycznie jest najlepsze (podobnie jak w przypadku AV).

W przypadku procków na dzień dzisiejszy nie liczy sie producent, tylko konkretny produkt.

Ja posiadam Intel Core 2 Extreme X6800 jest to wyśmienity procek wydajny, bardzo szybki. Athlony są ok ale jakoś nigdy nie miałem z nimi do czynienia :slight_smile: Zawsze miałem Intele pierwszy komp miał Celerona 433 Mhz :stuck_out_tongue: Do niedawna miałem Pentiuma 4 2,8 GHZ. A teraz Intel Core 2 Extreme X6800 :smiley:

Szymon Stępniewski zarzuć wynik z 3dmarka i super PI :wink: