Głos z laptopa zbyt cichy

Witam, posiadam laptopa Acer Extensa 5420, system operacyjny Windows 7. Mam problem ze zbyt cichym głosem emitowanym z laptopa. Sterowniki wszystkie poprawnie zainstalowane. Dotychczas mi to nie przeszkadzało, ale od jakiegoś czasu słucham z tego komputera muzyki, oglądam filmy i… szlag mnie trafia! Jest naprawdę bardzo cicho, mimo iż wszędzie suwak ustawiony jest na maksimum, kombinacja klawiszy FN+strzałka w górę również ustawiła głośność na max. Nie wiem co mam robić, pomóżcie!

Czyli nic się nie zmieniło :?: :shock:

Może te głośniki tak mają :?:

Podłącz jakieś kolumienki do wyjścia słuchawek i daj znać na forum, jak grają

Stery ściągałem ze strony producenta acer.pl pod wersję 5420G, gdyż pod mojego laptopa (5420 ale bez G) nie ma sterowników na Winde 7.

Jeśli chodzi o filmy i muzykę, to spróbuj odtwarzacz VLC, on potrafi mocno podciągnąć głośność. Porównaj czy będzie jakaś różnica. Jeśli do filmów używasz BestPlayer, to zaznacz Dźwięk > Normalizacja głośności. Powinno pomoc przy niektórych filmach, oczywiście jeśli to nie jest problem sprzętowo-sterownikowy.

Przyznam, przy filmach bestplayer spisał się b. dobrze, jest różnica. Tylko co zrobić w przypadku odtwarzania muzyki z foobara, YouTube, czy zwykłych plików z internetu? Jakość głosu nie jest porażająca, ledwo w pokoju słychać jak chcę sobie posłuchać muzyki:)

Znalazłem coś takiego http://blog.tjitjing.com/index.php/2009 … aptop.html

Nie wiem jak u ciebie z angielskim, ani jaką masz wersję językową Win.

Jakby co to tłumacz google trochę może pomóc http://translate.google.com/translate?h … aptop.html

ps. sprawdź sterowniki na stronie producenta http://www.realtek.com.tw/downloads/ (chyba że masz jakąś inną kartę)

To ściągnij lepiej sterowniki od VISTY napewno będą pasować i to o wiele lepsze niż kombinować ze sterami z innego lapka…

Z tego co mi wiadomo, to nie wina sterowników, bo jak miałem oryginalne na viście a potem na xp to było tak samo. Mało tego, koleżanka ma ten sam model i też ma wszystko cicho. Zastanawiam się tylko (i raczej o taką pomoc mi chodziło) czy nie ma jakiegoś programu który mimo wszystko wyciągnie więcej z mojego laptopa? Pamiętam, że kiedyś już gdzieś był taki wątek i ktoś mi pomógł, coś pozmieniałem i było ok, ale zupełnie nie pamiętam jak to było:/…

Ok. A w programach nie masz nic pomieszane?? Jak odpalisz Linuxa Live CD to tez jest tak cicho?? Spróbuj podłączyć głóśniki i zobacz czy tez na nich ciszej słychać

A wykonałeś porady z mojego poprzedniego posta? U mnie wyraźnie zwiększyła się głośność, chociaż wcześniej też wcale cicho nie było.

Zastosowałem się, naturalnie, chodź w Windows 7 menu wygląda trochę inaczej i nie wszystkie wymienione opcje miałem. W każdym razie nadal jakość jest niska, tak jak wcześniej… Już nie wiem co mam robić. Najgorsza jest świadomość, że może być lepiej, bo pamiętam, że tak było!

Dodane 23.04.2010 (Pt) 13:45

po zainstalowaniu nowych sterowników pojawiła się karta “rozszerzenia” o której mowa w jednym z postów imeehow, zaznaczyłem opcję WYRÓWNANIE GŁOŚNOŚCI i jest poprawa! Fakt, rewelacji nadal nie ma, ale “jak się nie ma co się lubi…”. Dzięki za pomoc! Jakby ktoś miał jeszcze pomocne pomysły - czekam:)