Naprawa uszkodzonego rejestru

Witam ma taki sam problem jak opisany na tej stronie :

http://support.microsoft.com/kb/307545/pl

Wszystko szło ok aż do części II do kroku 8 gdzie trzeba otworzyć folder RP ileś tam. I właśnie tu pojawia się problem - taki folder u mnie nie istnieje.

Co jest nie taki co mam zrobić?

Pozdrawiam

chodzi ci zapewne o

System Volume Information to ukryty folder znajdujący się najczęściej na dysku C:

Aby mieć do niego dostęp należy:

wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

  1. Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

  2. Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

  3. Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

  4. Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

  1. Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

:slight_smile:

No wlasnie nie o to mi chodzi, mam ten folder System Volume Information, a w nim są foldery tego typu _restore{D86480E3-73EF-47BC-A0EB-A81BE6EE3ED8}

ale w nich juz nie ma nic żadnych folderów RP

Proszę: http://helpc.eu/topic/3085-przywracanie … -rejestru/, ale będziesz musisał instalować cały soft od nowa, tak więc w sumie równie dobrze będzie reinstalować system

Dodane 25.03.2011 (Pt) 22:15

Innej możliwości w tym wypadku nie ma.

Hmm według tego przykładu co podałeś tzn tego tutoriala to nie usunęłyby mi sie pliki i różne dokumenty ale co trudno nie chce mi ei juz z tym bawic instaluje nowy soft

Nie, tą metodą zachowasz pliki, tylko tyle, że dla systemu wgrane programy nie będą instnieć, nie będzie ich w dodaj lub usuń programy i w ogóle się nie będą uruchamiać.

No wiem przeciez to napisałem wyzej:P Bo o ile sie nie myle to działa to tak że przywraca jakby rejestr z wcześniejszej daty ? Dobrze rozumiem ?

Nie do końca rozumiesz, ponieważ te pliki to już są pliki pliki rejestru, które zostały utworzone przez instalator podczas instalacji systemu, tak więc to nie przywraca rejestru, tylko ty przywracasz kopiując je do folderu system32\config przy użyciu polecenia copy. Rejestr Windows jest tak zbudowany, że składa się z plików i każdy plik przechowuje wpisy danej gałęzi, np. software przechowuje wpisy gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\Software, plik sam przechowuje wpisy gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\Sam, plik securty przechowuje wpisy gałęzi HEKY_LOCAL_MACHINE\security itd…

No dobra ok

dzieki :slight_smile: