r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
klodzko

komputer nie chce się wyłączyć-nie działają niektóre funkcje

Witam!

Od paru dni mam poważny problem z komputerem.Na wstępie informuje,że nie znam się na komputerach..można powiedzieć ,że jest kompletnie zielony jeśli chodzi o informatykę...dobrze przejdźmy do rzeczy.

W ostatnim czasie cały czas używałem przeglądarki Internet Explorer,mimo że miałem także mozille.Jakoś tak z przyzwyczajenia używałem tego IE.

I pewnego dnia włączam komputer,a na pulpicie pojawia się tło actice desktop,a przeglądarka IE nie działa.Myślałem,że to chwilowa słabość komputera,ale niestety problem jest poważny.Komputera nie można wyłączyć normalnie(start-wyłącz komp..),muszę za każdym razem resetować go ręcznie i w ten sposób wyłączać normalnie przyciskiem.D tego wszystkiego nie mogę włączyć np.Mój komputer czy Pomoc i obsługa techniczna),wkładając płytę do napędu też nic się nie dzieje,nie działają też niektóre ikony z pulpitu.Chciałem ściągnąć program z internetu...nic z tego instalacja w tym stanie jest niemożliwa.Krótko mówiąc pole działania zostało mocno ograniczone,wiele funkcji nie działa,o ściągnięciu jakiegoś programu z internetu,który by ewentualnie znalazł przyczynę nie ma mowy,ponieważ instalator nawet się nie uruchamia.

Macie jakieś wskazówki co powinienem zrobić w tej sytuacji,,czy od nowa windowsa nagrywać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

klodzko, wciśnij F8 przed startem i wybierz Ostatnia dobra konfiguracja i enter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r e k l a m a

Olcia dzięki. :) Twoja wskazówki rozwiązały problem.Jak na razie wszystko wróciło do normalności.

Mam jeszcze jedno pytanie...otóż od czasu do czasu,nagle pojawia się niebieskie tło i komputer resetuje się.nie wiem dokładnie co piszę na tym niebieskim tle,jedynie co ostatnio udało mi się przeczytać do pamięć fizyczna......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

klodzko, czyli masz bluescreena.

Wcisnij klawisze "logo Win"+Pause/Break-> zakładka Zaawansowane-> Ustawienia w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie-> odhacz Automatycznie uruchom ponownie. Spisz kod błędu (od STOP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu sięZaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0