Natretna ikonka

Witam.

Posidam Neostrade 640kb/s.

Do tego modem Speed Touch 330.

Zainstalowalem zmodyfikowane sterowniki pod LAN poniewaz uzywam do laczenia sie cFosSpeed’a a on inaczej nie bedzie dzialal jak sterowniki nie beda w LAN.

Wiec mam zainstalowane sterowniki na LAN oraz cFosSpeed.

Po zainstalowaniu steronikow pojawila mi sie kolejna ikonka “polaczenie lokalne” (pozostalem mam od gniazdek LAN na plycie glownej).

Ta nowa ikonka jest aktywna.

Chcialbym zeby znikla ona z traya ale nie poprzez usuniecie jej bo mi net przestanie dzialac.

A aplikacji od Neostrady nie zainstaluje bo net muli strasznie na niej.

Wiec moje pytanie to jak ukryc badz wywalic to ikonke z traya.

A oto jak wyglada ikonka :stuck_out_tongue_winking_eye:

net.JPG

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

ukryć - bardzo prosto :slight_smile:

polecenie Ukryj ikony nieaktywne :slight_smile:

wejdź we właściwości Menu Start i masz tutaj Ukryj… - wybieraj sobie do woli :slight_smile:

Wlasciwosci w trayu>dostosuj i ta ikonke zaznacz jako zawsze ukryty :wink: To jest moja porada.

Tylko ze ta ikonka tam dalej jest.

A co zrobic zeby on znikla zuplenie z traya?

Usuniecie powoduje koniec neta i instalacja stereownikow na nowo.

Czy jest jakis pomysl.

Jednak wyzej podane zawsze pomoga.

Dziekuje za pomoc.

Hm, mam cFosSpeed’a i używam Neostrady jako połączenia dial-up, więc nie jest to do końca prawda :wink: A w ustawieniach tego połączenia, to już bez problemu można ukryć ikonkę. Spróbuj…

Hmm…czy rowniez posiadasz modem zewnetrzny Speed Touch 330 ?

I czy zaisntalowales go w trybie LAN czy WAN ?

Poniewaz u mnie jak instaluje pod WAN nie laczy sie cFosSpeed z netem.

Ustawienie polaczenia zrobilem tak:

-Polaczenia sieciowe

-nowe polaczenie

-polacz z internetem

-konf. moje polaczenie recznie

-polacz uzywajac szerokopasmowego wymagajacego nazwy uzytkownika i hasla

-podaje swoje dane itp. itd.

I nie laczy sie jesli mam sterowniki na WAN.

Musze miec na LAN :frowning:

Dodam ze posiadam WinXP z SP2 i moze temu ta ikonka jest bo na SP1 jej nie bylo.

Mam modem Sagem, ale wydaje mi się, że sprawa wygląda podobnie jak w Twoim przypadku. Kiedyś używałem sterowników trybie LAN i programu cFos. Teraz jednak zainstalowałem sterowniki w trybie WAN, używam cFosSpeed i wszystko jest ok.

Moje połączenie konfigurowałem jako połączenie modemowe (dial-up), gdzie jako urządzenie podałem modem DSL, a przy pierwszym wywołaniu wprowadziłem login i hasło.

Później doinstalowałem cFosSpeed. Jest on widoczny w systemie jako protokół sieciowy, więc bez problemów można go wykorzystać w połączeniu modemowym (kiedy sterowniki działają w trybie WAN).