Neostrada jakie IP

Mam pytanie czy neostrada tp posiada w swojej ofercie publiczne IP ? bo chcę stawić server i nadal szukam dostawcy.

Neostrada oferuje tylko IP publiczne, jednak jak wspomniał glasser jest ono zmienne ze względu na oszczędność adresów IP :slight_smile:

Pozdrawiam!

Bzdura w ofercie tepsy jest też stałe ip ale jest ono droższe kosztuje około 120 zł

Jak chcesz sobie postawić serwer to musisz miec symetryczny dostęp i stałe IP. 1 MB kosztuje w TP 790 zł - to są łacza biznesowe a nie dla klientów indywidualnych.

DynDNS powinien załatwić sprawę. A jeśli chodzi tylko o udostępnianie plików, to wystarczy nawet Opera i jej Unite

  • da ktoś linka bo jestem zainteresowany.
  • na rok czy miesiąc ?
  • a czy on zmieni IP na stałe czy zrobi takjakby drugie IP ?

Na miesiąc - dałem Ci link do strony TP

Przy serwerze musisz miec łacze symetryczne no bo jak będziesz miał zwyłe NEO to co z tego że np. bedziesz miał 1MB na odbierania jak na wysyłanie będzue 256 KB. Przy serwerze transmisja w obie strony jest ważna przecieź.

Nr IP tez musisz mieć stały - no bo jak się z nim połączysz - Chyba że ty chcesz nie serwer FTP tylko strone z możliwościa ściągniecia pliku - to co innego.

A można wiedzieć po co ci ten serwer? Może wystarczy ci tylko usługa hostingowa?

Chodzi o server FTP oraz do kilku gier (więc musi być publiczne).

Informuje iż server poleci na kablu.

A znacie jakiegoś dostawce który to oferuje i jest w całej polsce dostępny ?

Ja żadnego linku nie widze.

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_biz/int … ?_s=503756

To czasami nie jest usługa tylko dla firm, niedostępna dla indywidualnego użytkownika?

Do postawienia serwera nie musi być łącze symetryczne, jednak na pewno takie jest wygodniejsze w użytkowaniu.

Ale z tego co tu napisałeś to chyba masz tylko marzenia Ja mam do czynienia z serwerem FTP chodzącym na łaczu symetrycznym 4MB i zdalne odpalenie na mim programu to tragedia. Jeżefi masz miec na nim gry to nie tylko szybkośc łacza ma znaczenie ale i czas odpowiedzi (ping). To jest już inna klasa łaczy i to kosztuje juz duże pieniądze.

  • Chodzi mi głównie o servery do gier a FTP myślałem że da się też bez problemu. I nieważna cena ważna jakość.

A serwer do jakich gier? Bo również są hostingowane sloty do gier

np tu masz linka do hostingu CS’a

http://logout.pl/?s=gry-lh

  • Między innymi CS oraz seria GTA MULTIPLAYER.

Ale przecież na moim kompie którym jest server wystarczy włączyć HLDS (miałem tak serva przez hamachi)