Pytanie dot leglaności systemu :)

Sytuacja przedstawia się nastepująco.

Jestem szczesliwym posiadaczem laptopa (nic specjalnego, taki z “promocji” sklepowej, czyli z przeceny) owy laptop był zopatrzony w system Win XP he (naklejka licencyjna i bakap na ukrytej partycji)

w wyniku kilku nie przemyslanych ruchów i braku wiedzy… nie ma już ukrytej pratycji… i Home’ tam umiejscowionego.

pytanie brzmi:

Czy jesli zainstaluje jakiegokolwiek home’a na laptopiku to wraz z nalepką licencyjną (umiejscowioną na moim laptopie z poprzedniego home’a) bedzie on legalny, czy tez nie?

ewentualnie co powinienem zrobić, aby być leglanym?

oczywiscie ze bedzie - musisz tylko pamietac aby wpisac klucz taki jaki jest na naklejce :wink:

1 pytanie? kupiony laptop mmiał zainstalowany system xp a płyte do niego dostałeś?

2 pytanie? jak masz ta płytkę to możesz instalować tyle ile razy chcesz ąz ci sie znudzi…

to że usunąłeś baickap systemu to nic się nie stało bo mozna to zrobić jescze raz.

nie jakiegokolwiek tylko tego na którego masz licencje! !!

Skontaktuj się z producentem komputera. On powinien dostarczyć Ci nośnik.

temat szerzej opisany pod linkiem:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5114

Nie zainstalujesz windowsa z innej płyty, nie przyjmie Ci klucza produktu. Ale spróbuj może w Twoim przypadku się uda. Jednak co do legalności takiego posunięcia mam wątpliwości

a ja bym jednak sprobowal zainstalowac :wink: ta sama wersje systemu oczywiscie…

jest jeszcze opcja bys znalazl kogos z tym samym lapem i zrobil sobie dokladny obraz dysku i zapodal u siebie :wink: i wtedy wroci i backup (oryginalny) i ukryta paTRycja :stuck_out_tongue:

gekko44 widac wiesz co gadasz. :lol:

Zgłoś się do microsoftu. Zadzwoń pod specjalna infolinię i przedstaw problem. :slight_smile:

kolega mial taki sam problem,ale u niego jeszcze trzeba bylo odzyskiwac bootsektor … i takie rozwiazanie problemu nam pomoglo :wink:

  1. Płyty nie było. Był tylko buck up na ukrytej paRTycji.

  2. Spróbuje z kluczem, jak znajde czas.

  3. paRTycja zniszczona doszczętnie. Po za tym nie zalezy mi na niej. Ciekawy byłem czy klucz stanowi o leglaności czy jest cos po za nim…

  4. Z producentem cięzko sie bedzie skontaktowac, bo bladego pojecia niemam kto go wyprodukował(W electro world był kupiony… cos chyba na bazie Patriota, ale etykieta Esystem jest)… zresztą egal…

  5. artykuł z linkowanego forum poczytam :slight_smile:

Złączono Posta : 07.12.2006 (Czw) 16:23

a i dzieki za już udzielone odpowiedzi :slight_smile: