NETIA - alternatywny sposób połączenia

Witam!

Otóż mam taki problem… Usunąłem niechcący podczas czyszczenia pulpitu ikonkę z połączeniem z internetem (tą, po której odpaleniu pojawia się okno, gdzie należy wpisać login i hasło). Gdy się zorientowałem kombinowałem na wszystkie sposoby, żeby jakoś ją przywrócić - szukałem w folderach ze sterami etc, nawet przeinstalowałem cały modem. I nic. Istnieje alternatywny sposó połączenia bądź odzyskania tej malutkiej aplikacji?

Mój system to Windows XP SP3, modem Sagem F@ST 800.

To na pulpicie to jest tylko skrót :slight_smile:

Panel sterowania -> Połączenia sieciowe. Tam powinieneś mieć połączenie telefoniczne.

Gdyby to był skrót to bym nie robił szumu na forum :slight_smile: Przenigdy nie robię skrótów, przeniosłem główny plik… Ale najśmieszniejsze jest to, że po reinstalce całego modemu ten plik się nigdzie nie tworzy… A połączenia telefoniczne z niewiadomych mi powodów nie chcą się otworzyć, plują informacją z problemem z telefonią, przez co usługa nie może być otworzona…

Niemożliwe żeby na pulpicie była główna ikona połączenia, ten skrót tworzy się automatycznie więc nie musiałeś go robić.

Zainstaluj jeszcze raz sterowniki do modemu - powinny być na płycie od Netii, znajdziesz je również tu:

http://support.sagemcom.com/site/modele … 40&pays=po

Po instalacji sterowników tworzysz nowe połączenie telefoniczne (modemowe), jako numer telefonu wpisz: 0,35.

Możliwe, jeśle PRZENIOSŁO się ją RĘCZNIE z KATALOGU MACIERZYSTEGO za pomocą “złap i przeciągnij”, “ctrl+x, ctrl+v” etc :slight_smile: Ale nieważne. Nie ma jej i tyle.

Dobra mam płytkę, przeinstalowałem je po raz kolejny i nic. Jesli chodzi Ci o stworzenie nowego połączenia przez opcje połączeń telefonicznych i modemowych to jak wspomniałem - nie ma szans. Wypluwa błąd i się nie włączają. Jeśli chodzi natomiast o Panel sterowania -> Sieci -> Kreator nowego połączenia -> połącz z internetem -> konfiguruj ręcznie to też odpada. Powinny być trzy opcje - łącze telefoncizne, szerokopasmowe i coś jeszcze. Mogę jedynie wziąć szerokopasmowe, telefoniczne i te drugie jest na szaro, nie można ich wybrać. So what’s now?

Przywróć system do stanu przed tym nieszczęsnym czyszczeniem i ikona powinna wrócić.

Niemożliwe, bo połączenie sieciowe to nie jest plik - podobnie jak np. drukarka.

Odinstaluj sterowniki które masz i zainstaluj te ze strony.

Zobacz w menedżerze urządzeń, czy nie masz wykrzykników.

Niestety nie bawię się w kopie zapasowe, więc nie jestem w stanie przywrócić.

Zainstalowałem te ze strony, nadal nic. W menadżerze urządzeń jest przy WAN Miniport (IPX) #2 - kod 31 nie można załadować sterowników urządzenia.

Oprócz tego w moim menadżerze w dziale z kartami jest jesszcze (nie licząc karty wifi i ethernet) USB ADSL WAN Adapter, który jest w 100% sprawny. Tak po nazwie niby to powinno być od modemu ADSL… Bo modem działa jak ta lala.

Słyszałeś o takim narzędziu (systemowym) jak Przywracanie systemu? Ono automatycznie tworzy kopie (a raczej coś w rodzaju kopii) zwane punktami przywracania.

Odinstaluj z menedżera wszystkie urządzenia sieciowe (karta wi-fi i ethernet może zostać). Restart komputera. Dopiero instaluj stery ze strony.

Stwórz nowe połączenie za pośrednictwem modemu…

Start -> Panel Sterowania -> P ołączenia Sieciowe -> Utwórz nowe połączenie (po lewej stronie )

klikasz dalej -> Połącz z internetem i dalej-> Konfiguruj Moje Połączenie Ręcznie i dalej -> Połącz Używając Połączenia szerokopasmowego… i dalej -> wpisujesz nazwę " Netia " lub co tam chcesz -> dalej -> wpisujesz nazwę użytkownika i hasło które otrzymałeś na umowie ( bądź wraz z nią)-> dalej i zakończ

Później we właściwościach:

Panel sterowania -> połączenia sieciowe -> klikasz prawym na Twoje utworzone połączenie i tam musisz w zakładce sieć wybrać Twój modem.

Później łączysz się i śmigasz :wink:

Nie wiem czy doczytałeś, ale ta opcja jest u niego nieaktywna.

Metoda 1

Usuń NextID wartość w rejestrze. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.

W polu Otwórz wpisz polecenie regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

Zlokalizuj i kliknij następujący klucz rejestru:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Telephony \ Cards

W prawym okienku okna Edytora rejestru kliknij NextID.

W menu Edycja kliknij polecenie Usuń.

Po pojawieniu się monitu o potwierdzenie usunięcia kliknij przycisk Tak.

W menu Plik kliknij polecenie Zakończ, aby zamknąć Edytor rejestru.

Uruchom ponownie komputer.

Uruchom Kreatora nowego połączenia, a następnie utworzyć nowe połączenie dial-up modem lub połączenie PPPoE.

Czy można utworzyć nowe połączenie dial-up modem lub połączenie PPPoE???

Jeśli problem nie został rozwiązany, przejdź do metody 2…

Metoda 2

Usunąć klucz Telephony w rejestrze Windows, a następnie przeprowadzić aktualizację w Windows XP.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki: Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.

W polu Otwórz wpisz polecenie regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

Zlokalizuj i kliknij następujący klucz rejestru:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Telephony

W menu Edycja kliknij polecenie Usuń.

Po pojawieniu się monitu o potwierdzenie usunięcia kliknij przycisk Tak.

W menu Plik kliknij polecenie Zakończ, aby zamknąć Edytor rejestru.

Przeprowadzić aktualizację systemu Windows .