Netia jak zacząć i założyć

Witam!

Jestem z okolic Leżajska ( woj. podkarpackie) posiadam internet radiowy strasznie wolny. Planuje w najbliższym czasie założyć netię. Dzisiaj byliśmy w mieście i nie ma żadnego punktu sprzedaży i nie wiem jak się za to zabrać na stronie internetowej netia.pl jest tylko szybkości 4 8 20 mega a ja chciałbym się dowiedzieć w jakiej cenie są inne szybkości ale na stronie nic nie ma. Chodzi mi o neta przez kable telefoniczne. Poradźcie coś

No to coś źle szukałeś http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,info,152.html

Wszystkie usługi zamawiasz przez neta, możesz też oczywiście zadzwonić, wypełnić formularz kontaktowy - do wyboru do koloru :smiley:

Ja na tym linku co mi wysłałeś widzę szybkości 4 8 i 20 mega a 1 2 3 idt nie widzę

A czy to tak trudne poszukać kontaktu z Netia ?

Może są tylko te prędkości.

W Leżajsku i okolicach Netia nie ma własnej sieci. Jeżeli chcesz od nich Internet to musisz mieć linię telefoniczną od TP (internet / telefon w oparciu o BSA).

Jakim cudem Router kablowy ?, skoro oferują wi-fi.

Pod tym linkiem możesz sprawdzić możliwości własnej linii tel. pod kątem usług świadczonych przez ww operatora :arrow: http://skantarek.netia.pl/skantarek/start.do

Telefon i internet w pakiecie : Usługa niedostępna

Tylko telefon : Usługa dostępna wyłącznie na linii TP

Tylko internet : Usługa niedostępna

Niby pisze ze nie podejdzie ale jak wchodzę na netia.pl to pisze że net może podejść. A jak na tej stronie wpisuje nr telefonu kumpla mającego netie też pisze że nie można podłączyć chodź ma netie. Wytłumaczcie mi to

A to wyszło jak sprawdzałem dostępność z netia.pl :

Dziękujemy za sprawdzenie dostępności usługi!

Na podanym adresie dostępna jest następująca oferta. Jeśli chcesz sprawdzić dostępność na innym adresie kliknij tutaj.

A co tu jest do tłumaczenia, skoro ma Netię na tym adresie to chyba zrozumiałe jest że nie można jej podłączyć.

Jak cię interesuje, to podam ci swój numer telefonu i postaram się znaleźć dla ciebie najlepszą ofertę (jestem Specjalistą ds. klientów indywidualnych w Netii).

Szanowny kolego.Jeżeli decydujesz się na usługi tej firmy to zanim podpiszesz umowę sprawdź dokładnie jaka grozi Tobie kara umowna w razie gdybyś nie był zadowolony z jakości internetu i chciał z niego zrezygnować. Kwota tej kary nie jest podana wprost i może się okazać, tak jak w moim przypadku, że to jest 3800 zł, tak dokładnie tyle trzy tysiące osiemset złotych!

Zgodnie z orzecznictwem sądowym kary umowne, których wysokość stanowi 5 proc. i więcej, są rażąco wygórowane, bo nie znajdują uzasadnienia ekonomicznego i naruszają interesy konsumenta oraz dobre obyczaje. Stanowi o tym orzeczenie Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który w wyroku z 11 marca 2002 r. uznał za niedozwolone postanowienie o następującej treści: W przypadku odstąpienia od umowy przez kupującego sprzedający zwróci mu sumę dokonanych przedpłat, bez rewaloryzacji i oprocentowania, pomniejszoną o 5 proc. wartości mieszkania oraz kwoty robót dodatkowych i zamiennych. Tak więc kara umowna w wysokości 10 proc. ceny mieszkania z całą pewnością jest rażąco wysoka i stanowi naruszenia prawa.

Niestety firma o której tu mówimy ma w nosie dobre obyczaje i dobro konsumenta. Wydają miliony na bzdurną reklamę żeby zdobyć klienta zamiast po prostu świadczyć usługi na odpowiednim poziomie.Klient w sieci tej firmy jest jak ta mucha złapany i pożarty.Szkoda, że taki sympatyczny aktor jest twarzą tej firmy, od tego czasu nie mogę oglądać programów z jego udziałem.No cóż WOLNOŚĆ WYBORU ! ale nie dla klienta.

Skorzystałem ze strony podanej wyżej tzn. http://skantarek.netia.pl/skantarek/start.do

Otrzymałem takie oto dane:

Telefon i internet w pakiecie : Usługa dostępna. Maks. prędkość ściągania [downlink] kbit/s

Tylko telefon : Usługa dostępna

Tylko internet : Usługa dostępna. Maks. prędkość ściągania [downlink] kbit/s

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak interpretować słowo “downlink” ? Chyba powinna być odpowiednia liczba zamiast słowa “downlink”.

Wiem co ono oznacza, tylko zastanawia mnie jak to się ma do informacji o łączu.