Nic sie nie uruchamia tylko windows media center w windows 7

witam,

zostalem poproszony o pomoc, znajomy kupil nowy komputer z windows 7, nie wiem co zrobil ale w tej chwili jest taki problem że nie można uruchomić żadnej aplikacji, zamiast aplikacji uruchamia sie okienko windows media center i tyle. można tylko uruchamiac okna “windowswe” (jakies wlasciwosci plikow, eksploator itp.) natomiast juz proba wlaczenia nawet notatnika kończy sie pojawieniem okna windows media center - proces ehshell.exe.

Pomyślałem , że przeskanuję system (razem z systemem dostał McAfee), niestety zniknął mi nawet skrót to McAfee, nie widzę również żadnego pliku wykonywalnego w programfiles/McAfee.

Czy to kwestia jakiegoś ustawienia czy może złapał jakiegoś wirusa? (nie ma dostępu do internetu ale dzieci pożyczają jakieś gry i może coś przyniosły z tym).

Nigdy nie miałem styczności z tym systemem (ani z Vista) i nie wiem gdzie i czego szukać.

Pozdrawiam.

Start - Akcesoria - Narzędzia systemowe - Przywracanie systemu .[przywróć system do wcześniejszej daty]

Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Programy domyślne\Ustaw skojarzenia .[ręcznie zmienić skojarzenia]

Nie wiem co zostało zmienione , ““LNK”” czy ““EXE””

http://www.winhelponline.com/articles/1 … Vista.html

Ze strony pobierz fix lnk i exe .

Rozpakuj , scal z rejestrem i restart .

Są to fixy do Visty po winne zadziałać w Win.7 .