Nie da sie utworzyć nowego folderu, w folderze

Witam,

nie wiem czym to może być spowodowane, ale niestety przy próbie utworzenia nowego folderu w folderze juz istniejący, otrzymuję komunikat:

‘Nazwy plików byłyby zbyt długie dla folderu docelowego. Możesz skrócić nazwę pliku i spróbować ponownie, albo wypróbować inną lokalizacje o innej ścieżce’.

Dodam tylko, że nawet nie zdarzyłem podać nazwy folderu, a on mi wywalił taki komunikat… acha, no i kopiować do tego folderu tez sie nic nie da, bo stworzyłem nowy folder na pulpicie i przy przenoszeniu go do tego folderu, tez pojawił się ten sam komunikat. Wygląda na to, że nic się nie da doń skopiować ani utworzyć, bo nawet folder o nazwie dwuliterowej nie chce się przenieść. Można coś z tym zrobić?

Masz zbyt zagnieżdżony folder w którym próbujesz utworzyć nowy (folder/podfolder/podpodfolder/podpodpodfolder/ itd.)

Windows ma ograniczenie całkowitej długości ścieżki do pliku/folderu obejmującej sumaryczną liczbę znaków w nazwie pliku/folderu i nazwach wszystkich folderów nadrzędnych i nie da się tego obejść.

Musisz starać się nie tworzyć zbyt głębokich ścieżek.

Ok, ale ja w tym folderze mam już jeden folder, który tworzyłem bodaj wczoraj :?

a spróbuj utworzyć nowy folder o nazwie składającej się z jednego znaku

skopiować mógłbym tylko, ale też to samo się dzieje podczas kopiowania.

W tym folderze, co tworzyłem go wczoraj, to mogę też dalsze podfoldery tworzyć, więc nie wiem czy głębokość zagnieżdżenia folderu ma tu znaczenie :confused:

Dodane 18.08.2011 (Cz) 12:38

Poprawka - ja tam nawet pliku żadnego nie mogę umieścić, nie tylko stworzyć nowego folderu :confused:

usuń folder i utwórz od nowa

Póki co robię w ten sposób, że wycinam cały folder i wklejam na pulpit - tam tworzę dalszy podfolder i wklejam doń pliki. Potem całość transportuję z powrotem do folderu, w którym było wcześniej. Tylko w ogóle bez sensu tak działać na dłuższą metę. Można to inaczej rozwiązać?

Generalnie moja praca wymaga, by mieć wszystko dobrze posortowane w komputerze, więc nie mogę sobie pozwolić na bałagan i dlatego w podfolderach tworze kolejne. Być może czasem jest ich zbyt dużo - tzn. zbyt głęboko, ale nie wiem czy to jest prawdziwy powód, dla którego nie chcą się tworzyć foldery :confused:

Niestety jest to prawdziwy powód… jeśli nie masz innej możliwości niż rzeczywiście tak trzymać pliki możesz posiłkować się udostępnieniem folderu i zamapowaniem go - ale nie wiem czy po localhost można tak robić - w tym przypadku będziesz miał krótszą ścieżkę UNC która pozwoli na dalsze zagnieżdżanie. Problemem może być natomiast pad systemu - wtedy możesz nie mieć żadnej możliwości aby “ruszyć” tą strukturę. Jak zamapowanie nie zadziała zainteresuj się poleceniem subst. Mimo wszystko radzę Ci skrócić ścieżki - to najrozsądniejsze ze wszystkich możliwych rozwiązań

Jeśli jest tak napisałeś że metodą "przez pulpit " ci przechodzi to może faktycznie przyczyna jest inna, może masz jakiegoś wirusa.

Sprawdź czy nie masz w tym problematycznym folderze ukrytego pliku autorun.inf lub folder.htt lub desktop.inf (te 2 pierwsze na pewno ne powinny tam być a ten ostatni może występować w podfolderach ale może też zawierać złośliwy kod, musisz mieć włączone pokazywanie plików ukrytych i wyłączone ukrywanie plików systemowych żeby je widzieć), zrób też skan OTL.

Ok, a jak z tym otl’em? zrobić loga i wkleić?

Jeśli chodzi o ukryte pliki jakieś, to mam te opcję cały czas włączoną w windzie i mi nie pokazuje żadnych dodatkowych plików-widm, więc przypuszczam, że po prostu nie ma tam żadnych autorun’ów :slight_smile:

Sposób użycia OTL jest opisany tu: otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

W kwestii ukrytych plików to sprawa nie jest taka oczywista bo niektóre wirusy działają tak że mimo włączonej opcji pokazywania ukrytych nadal pozostają one niewidoczne.

Najprościej to sprawdzić tworząc w folderze jakiś plik i nadać mu atrybut ukryty a następnie zamknąć okno i ponownie folderu i ponownie je otworzyć, jeśli plik zniknął to masz wirusa.