Nie działa facebook

Od dwóch dni coś mi się dzieje z facebookiem. Czasami się trochę wczyta, ale kilka obrazków zawsze zostaje nie wczytanych i trwa to trochę długo, a czasami nie wczytuje się nic, a bywa nawet tak: http://imageshack.us/photo/my-images/689/chromef.png/ :wink:

Jest tak na wszystkich przeglądarkach. Inne strony działają normalnie. Jestem tu nowy i zielony w tych prawach, więc proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

Spróbuj zmienić DNS lub MTU:

nie-dziala-facebook-t495736.html

Te DNS mam ustawić na 8888 i 8844 ? Tak zrobiłem i nie ma żadnych zmian, a tego MTU, to nawet nie ogarniam :wink:

Przyłączam się do tematu. Mi nie działa od wczoraj około 18 godziny. Mam internet mobilny z PLAY. Od razu mówie czyściłem już historie przeglądarek i sprawdzałem na każdej i na każdej nie działa. Proszę o pomoc.

No ja też mam mobilny z play :smiley: Przywróciłeś mi nadzieję :wink:

też mam taki sam problem i również mam internet z Play, mam nadzieje że problem niedługo minie

Też mam internet z Play i rozwiązałam problem zmieniając wartość MTU. Korzystałam z tego wpisu http://www.sevenforums.com/tutorials/94 … limit.html

Jeśli ktoś nie ogarnia to napiszę pokrótce jak to zrobić:

-otworzyć wiersz polecenia/w menu start wpisać cmd albo wpisać uruchom, potem cmd.exe i ok

-wkleić netsh interface ipv4 show subinterfaces zatwierdzić enterem i pokaże się jakie wartości MTU ma każde z połączeń sieciowych (w linku wyżej jest podany dokładny screen)

-teraz wystarczy wkleić ping google.com -f -l 1472 (nie będę tłumaczyć czemu taka wartość bo do końca tego nie wiem, ale trzeba od 1500 odjąć 28 potrzebne na “coś tam” :stuck_out_tongue: (w linku powyżej jest dokładnie opisane)

-jeśli pokazuje się informacja, że “Pakiet musi być podzielony na fragmenty” tzn, że wartość jest zła, trzeba sprawdzać po kolei co pasuje odejmując wartość, mi pasowało akurat 1472

-jeśli już odnajdziecie swoją wartość MTU to wklejacie netsh interface ipv4 set subinterface “Local Area Connection” mtu=1490 store=persistent i tutaj w miejsce “Local Area Connection” wpisujecie nazwę połączenia z którego korzystacie, u mnie było to “PLAY ONLINE”, a w miejsce 1490 domyślną liczbę MTU, która wam pasuje, enter restart i facebook powinien działać :slight_smile:

Mam ten sam problem i internet z play … zrobilam krok po kroku i przy koncowym etapie :wink: przy wklejeniu “Local Area Connection” mtu=1490 store=persistent , zmianie na play wyskakuje mi “nazwa pliku, katalogu lub skladnika etykiety jest niepoprawna” cos poradzicie na to?

Przeniosłem z działu Bezpieczeństwo - tutaj bardziej pasuje.

hm, coś musiałaś źle wpisać. ma to wyglądać tak: “netsh interface ipv4 set subinterface “PLAY ONLINE” mtu=1472 store=persistent” bez spacji na początku i play online w cudzysłowie.

Hm…wszystko wpisane jak trzeba, kopiowalam jak kazales … :))

Postaraj się i wpisz pełną komendę:

Uruchom cmd.exe jako administrator:

Jak uruchomić polecenie z pełnymi uprawnieniami?

Dalej wyskakuje ten sam blad…dziwne : O

Poza tym u Ciebie nazwa sieci to “Komórkowe połączenie szerokopasmowe”, więc jeśli to z Play Online nie zadziała po wpisaniu pełnego tekstu i bez cudzysłowu na końcu ;), to spróbuj wrzucić:

netsh interface ipv4 set subinterface “Komórkowe połączenie szerokopasmowe” mtu=1472 store=persistent

Nazwa powinna się zgadzać z nazwą połączenia.

Wpisuje normalnie całość, sprobuje jeszcze jako administrator. Btw. o dziwo nie robiac nic…teraz facebook dziala.

No u mnie też się naprawiło :D, ciekawi mnie co to mogło być :stuck_out_tongue:

Dziekuje wszystkim, ktorzy pisali swoje dobre porady :))

AntiCrisisGirl , to cieszę się, że wszystko wróciło do normy, ale jestem dziewczyną jak coś. :stuck_out_tongue:

WYYYYYYYYYBACZ :smiley: to tym bardziej kolezance dziekuje ;)!