Nie działa JAVA? Nie możesz zainstalować JAVY? Rozwiązanie!

Jeżeli nie możesz uruchamiać plików *.jnlp, lub JAVA ewidentnie się nie uruchamia, możliwe są dwa wyjścia. Reinstalacja oraz updatowanie do najnowszej wersji.

A co zrobić, gdy nawet to zawiedzie? Podczas reinstalacji/updatowania wyskoczą Ci wszelkie errory jak np. wiadomość o tym, że oprogramowanie jest już zainstalowane itp.

Tutaj postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.

1. Całkowite usuwanie JAVY

Aby odinstalować javę należy wejsć w:

Start > Panel Sterowania > Dodaj lub usuń programy > Na liście szukamy Javy > Usuń

Następny krok to wyczyszczenie plików rejestru i wszelakich wpisów dot. JAVA.

Program do tego stworzony: Windows Installer CleanUp Utility

Instalujemy go, uruchamiamy i usuwamy wszystkie wpisy z JRE.

2. JavaFixer - czyli fiksowanie błędów przy instalacji

Przy instalacji często pojawiają się takie problemy:

problemq.png

Aby je ominąć należy pobrać tę paczkę:

JavaFixer

Wypakować, uruchomić, zresetować komputer.

3. Instalacja JAVA

Najnowsze oprogramowanie JAVA znajdziesz tutaj

Uruchamiamy pobrany plik, czekamy aż się pobierze, czekamy aż się zainstaluje - cieszymy się JAVĄ.

Jeżeli wykonasz WSZYSTKIE powyższe procedury, JAVA musi działać na Twoim komputerze (testowane na XP Home Edition oraz XP Proffessional). Działa na wszystkie problemy z JAVA. Skąd wiem? Jeden użytkownik tego forum miał problem z ‘to oprogramowanie jest już zainstalowane’, a ja miałem z problemami ze screena wyżej.

Aby usunąć JAVĘ można również skorzystać z :

Revo Uninstaller  - Do pobranie z Dobrych Programów, więc nie muszę zamieszczać logów czystości pliku.

Gdy wybierzemy deinstalację javy, wybieramy najbardziej zaawansowaną opcję usuwania oraz powoli czytamy wszystko co nam się pokaże, aby usunąć wszystkie ślady po javie. Bardzo szybkie rozwiązanie, wymaga tylko 1 programu oraz ma wiele innych funkcji. 

Do usuwania Javy używamy Javara http://singularlabs.com/software/javara/

Jak można odinstalować oprogramowanie Java z komputera z systemem Windows?

  • Platformy: Windows 8, Windows 7, Vista, Windows XP

Ręczne odinstalowywanie