Nie działa opcja Uruchom polecenia

Witam. Właśnie jestem po świeżej instalacji Visty HP Premium i mam taki problem, że nie mogę przez opcję Start -> Uruchom wywołać żadnego polecenia. Za każdym razem wyskakuje mi okienko, że nie znaleziono takiego pliku.

27766883.jpg

nadmieniam, że poprzednim razem jak miałam Vistę to bez problemu się te polecenia uruchamiały. A uruchomić je muszę do zmiany ustawień kontroli konta użytkownika czy też kosza na pulpicie. Czytałam o tym na forum, ale raczej nie znalazłam konkretnego rozwiązania tego problemu.

Rozwiązanie jest proste: domowe edycje Windows Vista nie obsługują tych skrótów, konsolę GPO wywyołasz jednak z panelu sterowania (System i zabezpieczenia/Narzędzia administracyjne).

To czemu wcześniej mi to działało?

W okienku narzędzi administracyjnych nie bardzo łapię, gdzie to może być (szukam szablony administracyjne)

Pojęcia nie mam (jeśli to było na tej samej edycji, czyli HP)… Zerknij sobie tutaj >> http://www.microsoft.com/poland/technet … 85_01.mspx (artykuł już leciwy, ale powinnaś znaleźć tutaj powiązania z zakresu “gdzie i co” szukać :wink: ).

Ale mnie wlasnie gpedit rowniez nie dziala…polskie znaki tez

gpedit to przystawka zarządzania komputerem, a to chyba ci działa? :slight_smile: O co chodzi z tymi polskimi znakami, bo rozumiem, że masz układ klawiatury ustawiony na angielski? W takim wypadku musisz zmienić na polski programisty.

Klawiaturka już działa. Jeśli chodzi o gpedit to niestety nie działa mi. Również wyskakuje ten sam komunikat. Praktycznie żadna komenda .msc nie chce się uruchomić.

Jak mówiłem wcześniej, do wszystkich tych ustawień dostaniesz się z poziomu zarządzania komputerem (PPM na Komputer i Zarządzaj), potem szukaj (artykuł, który ci podesłałem może być nieco pomocny, choć sam dokładnie już nie pamiętam jego zawartośći, bom pisał go parę lat temu :oops: ).

Artykuł nie pomógł mi, ponieważ w Narzędziach administracyjnych nie mogę odnaleźć okna szablony administracyjne. To co pokazujesz w artykule jest uruchamiane za pomocą gpedit.msc a ja nie mogę tego tak uruchomić. Potrzebuję innego sposobu dostania się tam.

Spróbuj w ten sposób :arrow: http://www.windowsreference.com/windows … e-edition/

Nie pomogło :confused:

No to poddaję się :frowning:

Uruchom wiersz poleceń(kliknij start, wpisz w wyszukiwarkę cmd, kliknij ppm i uruchom jako administrator), wpisz komendę sfc /scannow i naciśnij enter.

Przecież już na samym początku jest rozwiązanie problemu. Domowe wersje Windows nie posiadają przystawek administracyjnych w tym gpedit.msc W domowych wersjach trzeba użyć softu dla adminów od MS albo ręcznie nakładać restrykcje poprzez rejestr.

Próbowałam przez rejestr, ale nic to nie dało. A o jakim oprogramowaniu dla adminów piszesz?

Do czego to ma służyć? Do jakiegoś skanowania?

  1. W tej komendzie jest błąd, spacja miedzy sfc a slash, nawet gdyby zostało to wpisane w CMD to zwróci błąd, prawidłowo wygląda to tak sfc/scannow.

Prawidłowe użycie tej komendy odbywa się na podniesionych prawach Admina, czyli uruchamiasz CMD przez prawo klik na CMD i wybierasz opcję “Uruchom jako Administrator”.

  1. Ta komenda służy do naprawy spójności plików systemowych, nie jestem do końca przekonany czy w Twoim wypadku odniesie to zamierzony skutek.

Dobrze tak jest… Jak wpisuję z spacją i jakoś działa. Ja też nie jestem pewny czy zadziała, ale moje zdanie jest takie, że warto wszystkiego próbować. :wink:

Co do gedit.msc to udało mi się kosz usunąć tak po prostu ppm. No cóż, trudno, najwyżej następnym razem wgram wersję Ultimate i chyba nie będzie takiego problemu.

Gdzieś na Sieci znalazłem również solucję, która opisuje co skopiować z wersji Ultimate/Enterprise/Business, aby to normalnie działało… Poszperaj w guglach :wink:

Oj, niestety takiego czegoś to ja nie znajdę. Nawet nie wiem jakby to nazwać w wyszukiwarce. Jedynie takie coś mi się wyświetliło, ale to nie to… http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q … 9cea128776 Jeśli coś znalazłeś to podziel się linkiem.