Nie działa Part. D, nie działa sieć, nie działa nic

Witam, mam problem z partycją C (systemową). Otóż chcę zaktualizować Vistę do Windows 7, lecz potrzebuje on co najmniej 20 GB wolnego miejsca na partycji.

Mam dysk 500 GB, i podzielony jest on tak, że 40GB to C, a 460GB to D. Czyściłem już maksymalnie jak się da, zrobiłem nawet kompresję plików na partycji C (te co się dały). Jest jakaś metoda na zwiększenie tej partycji? :frowning:

Newsy w ostatnim moim poście na dole, gdyż wątek został zedytowany.

Możesz dołożyć 10 GB do systemowej przy użyciu narzędzia wbudowanego w Vistę.

A mógłbyś mi powiedzieć jak to zrobić? :frowning:

Panel sterowania->narzędzia administracyjne->zarządzanie komputerem->zarządzanie dyskami (po lewej)->partycję D: pomniejsz o tyle ile jest Ci potrzebne,np.10 GB,podajesz wielkości w MB czyli 10x1024 ->powstanie przestrzeń nieprzydzielona RAW->PPM na partycję systemową,wybierz opcję “rozszerz” postępuj zgodnie z zaleceniami kreatora.Wszystkie potrzebne opcje znajdziesz pod prawym przyciskiem myszy po najechaniu na partycję.

Jak masz pytania to pytaj. :slight_smile:

Tylko właśnie problem jest taki, że nie można “rozszerzyć woluminiu”… :? Nie wiem co jest…

ave88tf4dndfel18n905.jpg

Spróbuj tym programem:Klik,narzędzie Visty w kwestii przydzielania miejsca z partycji logicznej do podstawowej jest trochę “ułomne”.

Nie działa, wyświetla błąd że nie obsługuje 64bit’ów, a ja mam właśnie Vistę 64x.

Patrzałem inne programy w tej kategorii, ale albo nie działają albo są iso…

To myślę że w tym wypadku najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z Gparted+Instrukcja jak używać.

Mam nowy problem… :frowning:

Po działaniu GParted’em, partycja D stała się zupełnie nieużywalna, ponadto nie da się uruchomić żadnego programu poza systemowego, i jeszcze jak by tego było mało, system pyta się czy sformatować tą partycję, gdzie mam wiele ważnych danych… :frowning:

Komputer ten, nie chce łączyć się nawet z siecią…

Aktualnie zmuszony byłem odpalić starego na Ubuntu…

Ratunku :frowning:

Hmm,porobiło się na niby takiej prostej sprawie,myślę że masz dwie opcje,albo przekopiowanie danych przy użyciu jakiegoś Live CD Linuksa,ewentualnie próba odzyskania partycji przy użyciu TestDisk+Instrukcja obsługi.Czy w Twoim wypadku aktualizacja systemu jest warunkiem nie do złamania?Myślę że jeżeli uda się odzyskać dane lub partycję to czysta instalacja sytemu byłaby lepszym wyjściem w tej sytuacji.

Odzyskałem większość danych programem “test disk”, jutro zabieram się za stawianie na nowo partycji w biosie oraz visty a potem aktualizacja na win 7.