Nie ma dźwięku z głośników, a słuchawki działają

Witam.

Mam laptopa HP 6550b z systemem Windows 7. Od 2 dni nie mam na komputerze dźwięku. 2 dni temu włączyłem komputer, chciałem obejrzeć film, ale nie było dźwięku. Po włożeniu słuchawek wszystko jest ok, wszystko gra. Bez słuchawek jak coś oglądam czy słucham i kliknę na ikonkę głośnika w prawym dolnym rogu to normalnie “skaczą” wszystkie wskaźniki tak jakby dźwięk normalnie był, ale niczego nie słychać. Nie ma żadnych komunikatów o awarii itp. Czytałem na forach różne porady. Sprawdzałem czy mam włączoną usługę audio - mam. Niczego w ostatnim czasie na komputerze nie instalowałem. Instalowałem sterowniki (chyba właściwe) i cały czas to samo. Dźwięk jest tylko przez słuchawki…

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną albo, jeszcze lepiej, poradę jak można to naprawić to będę bardzo wdzięczny :slight_smile:

Start > wpisz i wejdź w “Dźwięk” > Zakładka “Odtwarzanie” > prawym p. myszy na “Głośniki i słuchawki” > “Ustaw jako domyślne urządzenie”

Może głośniki się zepsuły. Dobrze jakbyś je sprawdził dla pewności na innym źródle.

Sprawdziłem, są ustawione jako domyślne.

 

@Longhorn2009:

A jak sprawdzić w innym źródle?

Podłącz je pod inny komputer, telewizor czy telefon. 

Ale jak mam podłączyć głośniki, które są w laptopie w środku? :slight_smile:

Jeśli chodzi o głośniki wbudowane to masz rację, nie sprawdzisz ich tak. Myślałem o zewnętrznych. Możesz co najwyżej pobrać linuksa livecd np. Ubuntu i na nim przetestować.

Nie będę specjalnie linuksa instalował, ale dzięki za radę. Trudno, samo się zepsuło to może kiedyś samo się naprawi…  Dobrze, że chociaż słuchawki działają.

Instalować nie musisz. Livecd uruchamia się z płyty czy pendrive.