Napęd nie jest widoczny system nie uruchamia się

Witam

Posiadam laptopa Lenovo G570.

Od niedawna mam z nim dziwny problem a mianowicie:

Kiedy w laptopie jest podłączony napęd system nie uruchamia się zatrzymuje się na “Trwa uruchamianie systemu Windows” i w tym czasie wiatrak w laptopie chodzi na wysokich obrotach tak jak by był obciążany przez coś ale system nie uruchamia się.

Po odkręceniu śrubki i wyjęciu napędu włączeniu laptopa system uruchamia się normalnie po włożeniu napędu przy włączonym systemie wiatrak znowu zaczyna chodzić na wysokich obrotach i trochę muli system lecz napędu ani w Biosie,w menadżerze urządzeń,dysków, mój komputer nie jest widoczny.

Po jakimś czasie i po kilku resetach napęd działa tak jak by nigdy nic dodam że jeśli napęd jest podłączony normalnie wysuwa się tacka po włożeniu płyty działa normalnie lecz system nie uruchamia się. :frowning:

Proszę o pomoc

Trzeba sprawdzić na innym napędzie laptopa. Może to być również problem złącza lub kontrolera napędu. Błąd robisz taki, że NIE wyciąga i NIE wkłada napędu gdy laptop pracuje - takie operacje robisz na wyłączonym laptopie.

Witam, mam identyczny problem. W biosie napędu brak, system w ogóle się nie uruchamia. Jeszcze jak wcześniej w miarę możliwości chodził to zamknięciem systemu miał problemy a potem już w ogóle padło. Wykonałem odzyskiwanie za pomocą Onekey Recovery lecz nadal to samo jakaś wada sprzętowa najwyraźniej moim zdaniem chyba tylko serwis nam pozostaje. Chyba, że ktoś ma jakieś porady jak wyjść z tej opresji.