Nie mogę włączyć visty

Mam taki problem: gdy włączam laptopa wyskakuje mi na sekundę okienko z wyborem systemu i ładuje mi się instalator xp, do którego nie mam płytki, a wcześniej ustawiłem w viscie, czas na wybór systemu - 0 sekund. Co mam zrobić żeby włączyć viste i jak usunąć tą instalkę xp?

XP włącza Ci się normalnie? Nie masz płytki a Instalator XP Ci się włącza :?:

wcześniej próbowałem zainstalować, xp się nie włącza, bo go niema, jest tylko instalator

Z listy systemów włączasz Microsoft Vista [czy jakoś tam] ?? Czy po prostu samo idzie bez Twojej ingerencji?

samo idzie, bo ustawiłem 0 sekund na wybór systemu, teraz nie mogę wejść do visty, może jest jakiś program do usuwania instalek z pozycji boota?

Jak włączasz komputer, pokazują Ci się jego “podzespoły” [tzn. jakie tam dyski są i napędy], jak zniknie ta “plansza” wciskaj F8 aż do pojawienia się planszy, na której jest wybór systemu.

pojawia się ta plansza bez naciskania f8, ale zanika za szybko! od razu po sekundzie włącz się instalka xp!

A na jakim systemie teraz pracujesz?

Wrzuć instalke od Viśty i nabraw Master Boot Record

Napraw sobie, napisz dokładniej, jak to zrobić.

jak cos sie namieszalo w podzespolach użyj dwuch poleceń fixboot i fixmbr.pozdrawiam

gdzie wpisać te polecenia ps. nie mam płytki z vistą, a teraz pisze z drugiego kompa

Wciskaj ciągle F8 aż do pojawienia się okna z wyborem systemu.

opiszę problem jeszcze raz. Gdy włączam laptopa (domyślnie z zainstalowaną vistą), nie mogę wybrać pomiędzy instalacją xp i wejściem do visty, ponieważ okienko pokazuje się tylko na pół sekundy. Próbowałem już wiele razy wejść do visty, ale nigdy się nie udawało. Wcześniej instalowałem xp (z tąd ta instalka), ale nie udało mi się zainstalować xp i zrezygnowałem z niego. Na jakimś forum przeczytałem żeby w systemie ustawić czas na wybór- 0 sekund, więc tak zrobiłem. I już nie mogę przez to wybrać visty. Co mam zrobić? pomocy! ps. nie pomaga żaden F8, bo okienko się pojawia, ale za szybko znika, tak jak to opisałem wcześniej, jest ustawione na 0 sekund.

To się wkopałeś z tym 0 sekund. Mieszka ktoś w Twojej okolicy, kto się zna na kompach?

Może on Ci pomoże. To jest banalna sprawa. Mówisz, że F8 nie pomaga. Może to inny klawisz [podobno w każdej płycie głównej jest inny guzik za to odpowiedzialny].

podobnie jak i w nowych komputerach vista moze sie nie uruchamiac.