Nie można połączyć z Orange na netbooku HP mini

Posiadam netbooka HP mini 210-4160

Nie potrafię połączyć się z internetem. Włożyłam poprawnie kartę SIM. Po włączeniu trzeba wejść w HP connection manager, kliknąć Mobilne połączenie szerokopasmowe (WWAN) i wpisać PIN, a jest napisane tylko " inicjowanie połączenia", co nie ma końca. W dostępnych połączeniach w ogóle nie ma Orange, tylko te wykryte przez wi-fi poblokowane

Co robić?

http://img341.imageshack.us/img341/3654/qqql.jpg

Nie ma jakiejś instrukcji dołączonej do netbooka odnośnie połączenia z internetem ? Bo pewnie to jest laptop z Orange to powinni coś dawać takiego. Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie czy karty nie należy aktywować najpierw ?

jest :

wejdź program, kliknij połącz, wpisz pin

co z tego jak się nie łączy

co do aktywacji to nie wiem, nie moge znaleźć kodu w papierach, meila nie podałem też, zeby przypomnieli

Po włożeniu do telefonu karta normalnie się zachowuje, wpisałem pin, potem normalnie napis Orange.

A da radę z karty wykonać połączenie wychodzące ? Bo to też jest kwestia poprawnego działania. Nie miałem laptopa z kartą SIM jeszcze to działam po omacku. Mi się zdaje że to kwestia aktywacji karty, bo za długie inicjowanie połączenia jest.

Sprawdź kartę w telefonie czy loguje się do sieci i czy możesz wykonywać połączeń (jeśli problem nadal występuje).