IE 7 -nie można zainstalować

Witam

Jak w temacie pojawia sie mi takie info

:arrow: Nie można zainstalować programu Internet Explorer 7

XP sp3

Jak ją zainstalować ?

przy instalacji wyskakuje ci okienko "zainstaluj najnowsze aktualizacje internet explorer oraz narzędzie microsoft windows do usuwania złośliwego oprogramowania (zalecane). odznacz to i kliknij dalej. u mnie pomogło ;]

“Ja także miałem problemy z aktualizacją Internet Explorer do wersji 7. I to robiłem w legalny sposób poprzez Microsoft Updater. Wszystko znajdziesz na stronie: http://support.microsoft.com/kb/917925/pl. Mnie pomógł punkt “D”. Chodzi o to, że może masz pliki, z których Instalator nie może utworzyć kopi zapasowej. Sa niezapisywane, czy coś tak. Mnie ta strona wyświetlała się po nie udanej instalacji IE7. Po prostu trzeba krok po kroku iść, jak tam na tej stronie pomocy pisze. Aha ! Tam potrzebne jest narzędzie “SubInACL”, której użycie jest opisane. W razie kłopotów - pisz. Powodzenia!!”

Moje rady:

  1. Musisz mieć uprawnienia administracyjne

  2. Narzędzie SubInACL zainstaluj domyślnie (nic nie zmieniaj w lokalizacji instalacji)

  3. Utwórz plik wsadowy DOS tak, jak jest opisane w artykule pomocy.

  4. Plik wsadowy DOS, który utworzyłeś, skopiuj na plik wykonawczy narzędzia SubInACL. (.exe)

To jest tytułem wyjaśnienia po co i do czego narzędzie i jak go się używa. Chodzi o zmianę uprawnień administracyjnych do plików. Teraz nastąpi coś z Matrixa i trzeba czekać aż narzędzie skończy pracę. Trochę to trwa.

  1. Uruchom ponownie komputer

  2. Ściągnięty program IE7 z witryny Microsoftu albo Vortalu “Dobre Programy” zainstaluj. POWINNA TERAZ SIĘ UDAĆ INSTALACJA “IE7”

Miałem ten sam problem zastosuj się do pkt D i powinno się zainstalować.

Dzięki faktycznie pomogło , ale dziwi mnie jedno jak to jest ze Widosowska przeglądarka nie chce się zainstalować ?

I jeszcze jedno instalować sp3 ?

Cieszę się, że instalacja IE7 zakończyła się powodzeniem. :smiley: Ja mam zainstalowane wszystkie aktualizacje. SP3 - także. Nie zaszkodzi. Na wszelki wypadek można przed instalacją SP3 utworzyć punkt przywracania systemu a oprócz tego SP3 można odinstalować. Miłego weekendu :smiley: