r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
raxi109

nie odczytuje mi aparatu

Witam mam aparat fujifilm 12 mpx. Po włożeniu kabla usb do komputra to słyszę dzwięk nowego sprzętu ale nic sie nie pojawia na pasku zadań ani w moj komputer> i wszystkie dyski sprawdzilem i nic. Chciałem zdjęcia wysłać bratu a tu lipa nie czyta mi aparatu

sterowniki zainstalowane a usb mi dziala bo mam drukarke i myszke USB. Wyjmowanie i wkladanie pod rozne porty usb nie pomoglo

Nie wiem czy umiesz czytać, ale wymieniłem powyżej, że sterowniki zainstalowane z płyty dołączonej do aparatu nawet się uptadetowało

r e k l a m a

Podobny problem może się pojawić gdy podczas instalacji aparat był podłączony do USB.

W moim przypadku nawet po odinstalowaniu i prawidłowej instalacji (podłączyłem dopiero wtedy gdy program mnie o to poprosił) urządzenie USB nie działało! Co się okazało zainstalowałem raz jeszcze tym razem podczas instalacji podpiołem do USB nie z prawej strony laptopa, a z lewej :) możecie się śmiać, ale pomogło !!widocznie jakieś błędy się zafixowały na złączu i już miałem urządzonko posłać do kosza.. a tu prosze :)

Porada:

Odinstaluj wszystko, zrób restart, zainstaluj na porcie na którym do tej pory nie instalowałeś, na nim spróbuj odpalić. Powodzenia!

włączany jest... i dalej to samo zrobiłem formata i teraz pokazuje się dymek i pisze wykryto nowy sprzęt, klikam go "instaluje" nowy sprzęt lecz po instalacji wyskakuje, że sprzęt nie może być odnaleziony. W mój komputer też nie ma sprzętu

Przypomniałem sobie że kiedyś miałem podobny problem z FUJIFILM FinePix modelu dokładnie nie pamiętam, ale to nieistotne. Wiem że standardowo aparat miał wyłączoną jakąś funkcje co uniemożliwiało mi zgranie zdjęć z tego co pamiętam to chyba pomogła instrukcja.. poszukaj w ustawieniach połączenia w aparacie(może usb moduł), zajrzyj w instrukcji na końcu powinna być strona z typowymi problemami jak nie to może wujek google pomoże

ps może zapytaj tutaj: http://fujiklub.pl/index.php

w instrukcji zrobilem tak jak trzeba i dalej to samo ;/ a w instrukcji nie ma nic opisane dot. takich problemow ( w ogole nie ma)

r e k l a m a

A czy ty umiesz czytac!?? Nie pisalem o sterownikach,no ale podobno umiesz czytac... :-D

A skoroś taaaaki kozak,to formatuj do bólu..... :lol:

spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne w aparacie

spróbuj zrestartować kompa na podłączonym aparacie

spróbuj może też zainstalować na innym kompie

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0