r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
decybel

Brak internetu, wykrzykniki w menadżerze urządzeń

Witam.

Od razu przejdę do sedna: od wczoraj mam problem z w/w rzeczami. W menadżerze urządzeń mam zółte wykrzykniki przy:

- kontrolerze SCSI i RAID: ALJFXMLL IDE Controller (próbowałem to usunąć, jednak po ponownym uruchomieniu komputera pojawiają się nowe symbole - chodzi o pogrubiony tekst)

oraz

- opcji NVIDIA Network Bus Enumerator (nie wiem czy to nie przeze mnie - usuwałem wczoraj jakieś sterowniki NVIDII, bo chciałem przeinstalować system, jednak BIOS nie wykrywa mi napędu nagrywarki. Muszę dodać, że system jest dobrze nagrany, bo sprawdzałem na laptopie. W BIOSIE jest ustawiony jako pierwszy rozruch z CD-ROM jednak nie mogę wykonać rozruchu z płyty. W opcji Hard Disk Boot Priority w BIOSIE nie ma mojej nagrywarki!).

Nie działa mi również internet. Próbowałem instalować różne sterowniki od płyty głównej (Gigabyte GA-K8NS nVidia nForce 250 / ATX), ale to nic nie pomogło.

Wiecie co to może być? Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z Menadżerem urządzeń lub/i z instalacją Windowsa. Dlaczego BIOS nie wykrywa mi napędu? Za wszelkie porady z góry dziękuję

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontroler podany przez ciebie MOŻE BYĆ wirtualnym kontrolerem który jest instalowany wraz z Deamon tools,co do nagrywarki sprawdź jej podłączenie,czy żadne piny nie są pozaginane w wejściu(JEŚLI PATA) ,czy taśma nie jest pozaginana i nie ma załamań.Sprawdź także ustawienia zworek,czy w dysku jest zworka i jest ustawiona na master(pierwsze od lewej) ,a nagrywarka ma włożoną zworkę na slave(drugie od lewej),a co do tej Nvidii nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Skopiowałem Windowsa z płyty na dysk twardy, naprawiłem go i wszystko już działa jak trza. Ale dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r e k l a m a

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu sięZaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0