Nie wykrywa karty Nvidii

Witam

 

Mój komputer to: http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/pc-archives/NP-QX510-S01PL i parę dni temu zorientowałem się, że mój komputer zamiast “używać” karty nvidii, używa kartę Intela, przez co nie obsługiwany jest directX 10 ani 11.

 

Jakieś pół roku temu przeinstalowałem sterowniki do obydwu kart i po wielu męczarniach postanowiłem zainstalować sterowniki zalecane na stronie samsunga do tego właśnie laptopa. Wydawało mi się, że wszystko jest ok, dopóki nie chciałem zagrać sobie w jakąś nowszą gierke, która wymaga directa 10+. Wyskoczył błąd że karta Intel HD nie obsługuje directa 10.

 

Może ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić? Przeinstalowywałem sterowniki chyba już z 5 razy, w różnych wersjach (wpierw usuwałem wszystkie sterowniki, używałem Cleanera i instalowałem najpierw sterowniki Intela, a następnie Nvidii) i wciąż główną kartą jest ta z Intela. 

Do Samsunga stosujesz tylko stery producenta laptopa.

 

Aktualizujesz system do najnowszego.

 

Odinstaluj stery z poziomu Programy, katalogi na dysku jak są typu Nvidia usuń ręcznie , restart, czyszczenie systemu Ccleanerem

 

Instalujesz najpierw Integrę, restart, później dedykowaną restart

 

Plan zasilania ustawiony na wysoką wydajność.

 

Przypisz danej aplikacji, że ma startować z kartą Nvidia

 

I podstawowe pytanie, czy w menadżerze są widoczne i poprawnie zainstalowane obie karty?

 

Wykonasz prosty test i wiesz jaka karta pracuje?

 

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Do poczytania:

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Optimus_-_dwie_grafiki_w_jednym_notebooku-2721/strona/8533.html

W menadżerze widoczne są obydwie karty, sterowniki zainstalowałem zalecane dla obydwu kart graficznych i nadal nic to nie dało. Spróbuję jeszcze raz, zobaczymy ;) A co do tego testu… Chyba na moim dysku nie ma zbytnio wymagającej gry, raczej preferuje te starsze :wink:

No to uruchom test np: 3DMark lub inny który obciąży kartę grafiki.

No nic, teraz spadam do pracy :slight_smile: Postaram się przeinstalować te sterowniki jeszcze raz i wrzucić test z 3DMarka