Niemiecka klawiatura a polskie znaki

Bylem ostatnio w Niemczech, gdzie zakupilem sobie klawiature. Pisze z niej tego posta, jak widac bez polskich znakow. Czy jest jakis sposob zeby mozna bylo pisac polskie znaki diakretyczne z niemieckiej klawiatury?

Witam.

Dziwne,

Ja używam niemieckiej klawiatury hama (made in China) ale nie mam problemów z polskimi znakami (chyba że się pomylę).

Ten tekst piszę własnie na niej > zamieniłem tylko miejscami klawisze Z-Y i przy pomocy samoklejącego papieru zmieniłem oznaczenia z układu niemieckiego na polski a poza tym pisze się jak na zwykłej kawiaturze.

(oto dowód> ę,ó,ś,ł,ż, ź, ć ń,itd.).

Może to nie wina klawiatury ale ustawień w systemie operacyjnym > ja mam wybrany układ klawiatury > polski programisty.

Pozdrawiam,

klawiature-deuthland-t11374.html

Ja mam lapka z niemiecką klawiaturą.Pisze się bez problemu

Dla wszystkich, którzy muszą się męczyć z niemiecką klawiaturą, chcieliby jednocześnie pisać po polsku i niemiecku, a nie chcą ciągle się przełączać, jest (darmowy) niemiecko-polski układ klawiatury dla Windows.

  1. Ściągamy go stąd: http://www.megaupload.com/?d=K9V8AKHL

  2. Rozpakowujemy.

  3. Instalujemy poprzez uruchomienie setup.exe.

  4. Ustawiamy w opcjach regionalnych Panelu Sterowania (u mnie w niemieckiej Viście jest to: Start/Systemsteuerung/Regions- und Sprachoptionen/Allgemein/Standardeingabesprache) “Deutsch-Polnische Tastaturbelegung”.

  5. Gotowe.

Niemieckie znaki pozostają bez zmian. Znak “€” uzyskujemy wciskając Alt+U. Polskie znaki normalnie, tak jak na klawiaturze polskiej programisty, czyli Alt+litera.

Najprościej będzie ściągnąć oficjalne narzędzie microsoftu - Microsoft Keyboard Layout Creator - i stworzyć sobie własny układ klawiatury, taki jaki komu odpowiada.