Niemiecka telewizja w polsce

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć co wykupić, jakie pakiety i najlepiej u kogo (jaki operator najlepszy), żeby mieć zagraniczne kanały w TV. Chodzi mi o zagraniczne kanały telewizyjne. Głównie chodzi mi o niemieckojęzyczne. Czy są takie w jakiś najtańszych pakietach? Czy jest coś takiego, że można kupić dekoder i samą antenę i już tam jakieś kanały załapie zza granicy? Nie chodzi mi tutaj o jakiekolwiek umożliwienie sobie oglądania zakodowanych programów za darmo. Chciałbym tylko mieć możliwość oglądania zagranicznych a najlepiej niemieckojęzycznych programów telewizyjnych. To w celu oczywiście szkolenia języka.

Czy muszę zrobić to na zasadzie podpisania umowy, np. z Cyfrowym Polsatem, czy jest możliwość kupienia samego dekodera i anteny, żeby tylko mieć odbiór zagranicznych programów, w tym niemieckojęzycznych?

Dzięki za każdą wskazówkę i radę :wink:

Możesz kupić zwykły tuner cyfrowy SAT z anteną i będziesz miał sporo darmowych programów niemieckojęzycznych.

Niemcy, Austria, Szwajcaria nadają sporo programów Free.

Lepiej kup odrazu tuner HD. Z tańszych polecę Ci FERGUSON ARIVA 200 HD.

m.in. na Astrze : Free TV from Germany

Jeśli chodzi o satelitę, to ustaw talerz na Astrę. Tam masz najwięcej niemieckich kanałów. Na Hot Birdzie (z tego satelity nadają polskie platformy cyfrowe) natomiast po niemiecku masz jedynie: ARD, ZDF, RTL2, DW-TV i to chyba wszystko.

Mam telewizor Full HD więc w sumie skorzystałbym już z tej technologi w końcu.

W takim razie wystarczy, że kupię polecany przez Unga Unga odbiornik FERGUSON ARIVA 200 HD i nastawię na satelitę Astra i będzie już ok?

Do tego oczywiście kupno talerza :smiley:

a mam jeszcze pytanie.

Jeżeli nastawi się już na satelitę Astrę to jest potem możliwość przestawiania na innego satelitę?

jeżeli będę miał jakieś pytania to dopiszę

dzięki

Talerz 85 cm oraz konwerter Monoblock Single (polecam Inverto ).

Single jeśli do talerza ma być podłączony tylko jeden tuner. Jeśli masz w planach drugi tuner to kup konwerter Monoblock Twin.

Masz wtedy HotBird’a i Astrę i około 3430 programów z czego nie wszystkie odbierzesz bo część jest w platformach cyfrowych.

Polecam tuner HD bo “może” po nowym roku będziesz miał możliwość odbioru paczki multiplexu TVP.

Więc co muszę dokładnie kupić, żeby cieszyć się niemieckojęzyczną telewizją w domu?

Talerz 85 cm (dlaczego taki wymiar, od czego to zależy?)

tuner HD FERGUSON ARIVA 200 HD

konwerter Monoblock Single Inverto (to w celu wyeliminowania szumów i takich tam?)

A np. z Cyfrowego Polsatu są jakieś niemieckie programy? Czy tylko jakieś jeden albo góra dwa?

Rozumiem, że Unga Unga poleca to znaczy posiada takie coś i jest zadowolony tym produktem? :D:D

w cyfrze + jest DW-TV (Deutsche welle) i zdf1 i 2, więcej być może też jest ale nie znalazłem…

aha

a to chyba lepsze dla mnie będzie to co wyżej już zostało napisane, ale dzięki za odp zomo_prl

85 cm dlatego, że zostanie zastosowany konwerter Monoblock , na dwa satelity. Na jednego satelitę wystarczy 60 cm.

Można skorzystać z zeza, ale instalacja będzie trochę bardziej skomplikowana, a cenowo wychodzi na to samo.

Po prostu dobra firma.

Będziesz miał wszystko to samo + odkodowane programy Polsatu.

Posiada od miesiąca i będzie za 2 dni montował znajomym.

Wszystko zgrane i kupowane w firmie GLOBO http://www.globo.com.pl/

Sklep GOLDEX http://www.allegro.pl/show_shop.php?shop_id=1163499

Jeśli masz trochę więcej kasy to polecam TUNER OPTICUM 9500 HD 2CI/2CX LAN PVR

czyli mogę kupić dekoder, talerz i konwerter i będę miał programy niemieckojęzyczne

i mogę też kupić, np. cyfrę + i będę miał też te same programy niemieckojęzyczne tylko dodatkowo będę miał programy cyfry + i też będę sobie płacił co miesiąc jakąś tam kwotę :stuck_out_tongue:

bo rozumiem że przy tej pierwszej opcji opłat, poza kupnem sprzętu, nie ma później

Dobrze rozumiesz.

Jeśli zdecydujesz się na którąś z płatnych platform cyfrowych to nie musisz kupować tunera (dekodera) bo dostaniesz go od nadawcy.

Jeśli zdecydujesz się na N-ke to nie kupuj konwertera Monoblock bo dekodery E-nki są technicznie okaleczone i nie mają możliwości ustawień LNB do satelity. Wtedy odbiór tylko w układzie zeza czyli dwa konwertery Single obok siebie z zewnętrznym przełącznikiem Diseqc.

jeśli wybiorę cyfrę + z jakimś najtańszym abonamentem to będę płacił chyba 10 zł miesięcznie i po za tymi kilkoma programami z Cyfry to będę miał też te około 3430 programów, tak?

czyli na dłuższą metę finansowo to wyjdzie chyba podobnie jak kupno dekodera na własność


a wśród tych zagranicznych kanałów będzie Eurosport? Bo sprawdzałem i w najtańszych pakietach nie ma Eurosport. A też , nie będę ukrywał, chciałbym mieć tan program u siebie, nie koniecznie w naszym języku.

Cyfrowy Polsat, jak i Cyfra+, n, TNK i Neostrada z telewizją nadają z Hot Birda, tak więc odbierzesz tam kanały:

Oczywiście przy zakupie konwertera Monoblock (twin czy single zależy od liczby tunerów które chcesz podłączyć, są też quad i octo odpowiednio na 4 i 8 tunerów) masz dostęp też do pełnej oferty z Astry, z tym że w przypadku n chyba musisz dodatkowo mieć tuner FTA (nie mam pewności, czy to jest konieczne).

“Ojroszport” (Eurosport w niemieckiej wersji językowej) jest, o ile wiem, nadawany FTA z Astry.

Tak, z tym, że w tym abonamencie dostaniesz dekoder bez HD.

Cyfra+ na kartę - pakiet uniwersalny na 6 miesięcy = 175 zł. tak więc koszt 30 zł. za miesiąc, a nie 10 zł.

Chyba pomyliło Ci się z Polsat’em na kartę.

Te 3430 programów to są wszystkie programy jakie znajduje tuner HD z Astry i HotBird’a łącznie z programami HD, testowymi, różnych platform cyfrowych i radiowe. Z tego wszystkiego może zobaczysz połowę :lol:

Może kup kartę TNK z dekoderem HD :slight_smile:

Jutro będę montował TNK z tunerem OPTICUM - X11p http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&c … prod_id=90

I to bardzo dobry pomysł - przy monoblocku lub zezie będziesz już odbierać wszystkie kanały TVP (za wyjątkiem 15 ośrodków regionalnych oraz TVP Sport i TVP HD, które być może zobaczysz w grudniu-styczniu, jednak mało to prawdopodobne), brakuje tylko Polsatu.

Do odbioru kanałów HD oraz paczki TVP z Astry (tzw. platforma TVP, która została zakodowana po zwolnieniu prezesa TVP P. Farfała) o ile ją odkodują, co jest mało prawdopodobne, potrzebny jest tuner z MPEG-4 i DVB-S2. Jeśli chcesz włożyć do niego kartę TNK, wymagana jest obsługa systemu kodowania Conax. Jeśli natomiast chcesz mieć pewność (choć 100%-owej i tak nie ma) odbioru platformy TVP w przyszłości, potrzebny byłby tuner z obsługą kodowania w systemie NDS, takie jednak jak na razie nie są dostępne w Polsce.

Widzę że kolega Kpc21 jest w temacie i na bieżąco =D>

Co do tunera HD to polecę OPTICUM - 9500 HD chociaż wszystko zależy od możliwości finansowych kupującego :smiley:

Dodane 30.10.2009 (Pt) 19:31

I to jest największy debilizm TVP bo już od kilku tygodni TVP HD jest zakodowany w NDS, a dekoderów i kart nie ma :?

Więc po co to nadawanie :?:

Chyba, że dla Szwedów i Szwajcarów bo u nich jest kodowanie w NDS i takie tunery posiadają :expressionless:

hmmm

więc najlepiej jak bym poszedł i zamówił Cyfrę+ i zapłacił za 6 miesięcy lub więcej za pakiet uniwersalny. Dostałbym dekoder? Jeżeli w tym za 10 zł go nie dostanę. Kupiłbym sobie potem talerz 85 cm i ten konwerter. Dobrze to napisałem??


a to?

kartę TNK z dekoderem HD

To jest karta TVN i do niej musiałbym dokupić dekoder HD, talerz i konwerter?

Co polecicie bardziej?

Czy to co piszemy teraz tutaj to będzie aktualne za około 2 miesiące?

dzięki

Nigdzie nie widzę Cyfry+ na kartę za 10 zł.

Co do szczegółów to musisz dogadać się z dystrybutorem Cyfry+

Tak.

  1. Zależało Ci na niekodowanych niemieckojęzycznych programach więc TNK jest najtańszym rozwiązaniem.

  2. Tak, będzie aktualne za 2 miesiące, a tuner HD jest najbardziej przyszłościowym rozwiązaniem.

Może napiszesz ile chcesz kasy wydać na cały zestaw SAT i jakich programów oczekujesz bo na razie to wszyscy kluczymy.

głównie mi zależy na możliwości oglądania niemieckojęzycznych programów, ale też żeby były polskie podstawowe… nie za bardzo mi zależy na polskich kodowanych.

Hmmm cena za wszystko?

Z tego co tutaj widzę, to będzie to raczej jeden duży wydatek (czy można zapłacić z góry za abonament?)

Patrzyłem na ceny i to by mnie kosztowało w granicach do 600 zł z groszem. Więc OK.

Nie potrzebuję jakiś dodatkowych rzeczy, które będą średnio przydatne, a za które trzeba będzie zapłacić więcej. Potrzebuję sobie sprawić po prostu niemieckie TV w celu nauki tegoż języka.

A czy rozwiązanie bez kupowania żadnych kart jest w ogóle możliwe? Żeby nie płacić abonamentu tylko żeby była jednorazowa opłata za sprzęt?

Jeżeli jest to czy ma sens?


i jeżeli to ważne to wszystko to by było do telewizora

SHARP AQUOS LC-32D65E