Niemożność zmiany koloru obramowania okien

Witam, mam problem. Windows 7 Professional x86 + GF6200 AGP.

Otóż zmieniam ustawienia kolorów (dla Aero), a efekty widać tylko na pasku zadań. Obramowanie okien pozostaje całkiem przezroczyste, nawet odznaczenie opcji “Włącz przezroczystość” nie daje efektów (pasek zadań okej). Co może być nie tak? Wiem, że to stara karta graficzna, ale z Aero powinna współpracować bez problemów. Dodam, że najnowsze sterowniki nie działają poprawnie z moją kartą, próbowałem kilku wersji i działają m.in. wersje 185.85 i 96.85 (dla Visty).

Dodatkowo wynik otrzymywany w 3D Marku 2001SE jest o 20-30% mniejszy niż pod XP (stery 93.71), a działanie starszych gier pozostawia wiele do życzenia (nawet CS 1.6 pod XP trzyma cały czas te 60FPS, a pod 7 po prostu “muli”).

Ma ktoś może wypróbowane sterowniki do starszych kart pod ten system? Przeszukałem internet i raczej były polecane te których używam.

Ja bym sobie odpuścił Aero na tej karcie ,jest słaba i po co ją męczyć ,i jeżeli Aero nie funkcjonuje jak należy to widocznie coś jest nie tak .Jeżeli chodzi o kwestię sterowników do starszych kart serii 6/7/8 to pamiętam że 182.06 były dobrymi sterownikami ,później było już coraz gorzej ,a w efekcie jedne z ostatnich (tak podejrzewam) , spaliły mi starą (8400) kartę graficzną.

To takie trochę udawanie, że problemu nie ma. Zapewniam, że wszystkie efekty Aero działają na tej karcie płynnie i nie widzę powodu, dla którego miałbym rezygnować z wizualnych “upiększeń” :slight_smile:

Kwestia jest taka, że to być może nie sterowniki powodują, że kolor obramowania okien się nie zmienia. Widziałem screena na jakimś zagranicznym forum, gdzie na sterownikach (96.85) właśnie na 6200 wszystko było ok. Może to kwestia jakiś ustawień bądź rejestru?

Wiem, że w Viście było coś takiego, że po maksymalizacji okna, obramowanie traciło przezroczystość. Czy da się uzyskać takie coś na 7? Takie wyjście by mnie też satysfakcjonowało. Bo pełna przezroczystość jest ogólnie fajna, ale jak mam kilka okien zmaksymalizowanych, jest po prostu mało wygodna.

Teraz zrozumiałem.W 7 tak już jest ,że okna są przezroczyste po maksymalizacji.

Wyłączałeś przezroczystość w personalizacji ? - spróbuj wyłączyć w zaawansowanych ustawieniach > wydajność > ustawienia .

To znaczy ja nie chcę się pozbywać całkiem przezroczystości, wspomniałem tylko, że takie rozwiązanie jak było w Viście by mnie również satysfakcjonowało (czyli przezroczystość znika tylko po maksymalizacji).

Co do ustawień o których wspomniałeś, jest to dokładnie to samo co w Personalizacji, tzn. wyłączę w Personalizacji to znika w ustawieniach wydajności (i odwrotnie). No i tak jak wspomniałem, pasek natychmiast staje się nieprzezroczysty, a te obramowania okien nadal prześwitują w najlepsze :lol:

Także coś musi być na rzeczy, skoro nawet wyłączenie przezroczystości nie działa na okienka (pomijając Aero Basic). Ale podkreślam, chodzi mi o możliwość zmiany koloru obramowania okien, a nie wyłączenie całkowite przezroczystości (to tylko podałem jako przykład, że też nie działa).

Mógłby mi ktoś pokazać screena z Rejestru:

clipboard01dddd.th.jpg

Ścieżka jest na dole obrazka, chciałem się upewnić czy mam tak samo.

Witaj. Kolor obramowania, zmienisz tak:

Personalizacja > kolor okna > zaawansowane ustawienia wyglądu > rozwijana lista ustawień.

Tak, ale to nie działa, gdy jest włączony interfejs Aero :slight_smile:

96.85 przecież te drivery są stare i były chyba dla XP ? W Vista były 1xx.xx

Zainstaluj nowsze bo na bank one są winne.

96.85 były też dla Visty, a instalowałem je, bo chciałem mieć możliwie najbliższe tych których używam na XP, w celu porównania. Niestety po przetestowaniu kilkunastu różnych wersji, muszę stwierdzić, że żadne sterowniki pod Vista/7 nie współpracują w pełni poprawnie z moją kartą. Prawdopodobnie winna jest w tym przypadku magistrala AGP, podejrzewam, że na PCI-E takich problemów nie ma.

Ciekawe jest to, że najnowsze sterowniki (260.99) pod XP współpracują, a pod 7 nie. Trudno.