Niepoprawny odczyt pamięci na dysku C

Ostatnio zauważyłem że na dysku C stan pamięci ciągle pokazuje inne wartości , raz jest wolnego miejsca 4 gb , raz 1 gb , a nagle 0 mb wolnych , dziwi mnie ten fakt gdyż na dysku C nie dokonuje operacji zajmujących dużo miejsca i szacuję że stan ten powinien utrzymywać się na poziomie 3gb wolnych. Bardzo prosze o pomoc jak zdiagnozować problem i sobie z nim poradzić. Z góry dzięki :slight_smile:

Cześć

Stan pamięci? A nie ilość wolnego miejsca?

PPMyszy na Komputer > Właściwości > po lewej Ochrona systemu > zaznacz w oknie partycję C > Konfiguruj i ustaw w oknie Maksymalne użycie na około 1000 MB > Zastosuj > OK i pozamykaj wszystko.

Ponadto, otwórz okno “Komputer” > PPMyszy na partycji C > Właściwości > przycisk Oczyszczanie dysku > zaznacz wszystkie kratki po otwarciu okna Oczyszczanie dysku i naciśnij OK.

Odświeżam , problem dalej istnieje. Powyższa porada nie pomogła.

No, to od stycznia czekałeś, aby to zauważyć!?

To nie jest tak, jak myślisz, że partycja systemowa C nie jest przez Ciebie obciążana, bo “nie dokonujesz operacji…” na niej. Jest! I to jest permanentnie zapisywana i kasowana plikami przez np. pliki przywracania systemu, o których już pisałem wyżej, plik stronicowania pamięci wirtualnej, pliki tymczasowe systemowe, aplikacyjne i internetowe, pliki znajdujące się w Koszu, w schowku itp. itd. Krótko mówiąc, partycja C pracuje nieustannie, z każdym procesem i każdym programem, a wahania zajętości dysku w granicach 3-4 GB to normalka. Dlatego wielkość tej partycji powinieneś dobrać tak, aby było tam miejsce na te nieustanne zmiany. Praktykuje się dla Windowsa 7 co najmniej 20 GB dla partycji C, pod warunkiem instalowania większości programów na partycje inne niż partycja C. A i w tym przypadku każda aplikacja instalowana na innych, niż C, partycjach, część plików zawsze kieruje na C.

  • Kliknij jeszcze PPM na Koszu, sprawdź i dopasuj jego wielkość (max. 200 MB) dla każdej partycji osobno.

  • Następnie: Panel sterowania > System > po lewej Zaawansowane ustawienia systemu > zakładka Zaawansowane, przycisk Ustawienia > zakładka Zaawansowane, przycisk Zmień > w oknie Pamięć wirtualna wstaw kropkę na Rozmiar niestandardowy i wpisz tam “początkowy” i “maksymalny” wartość 2048 MB. Wszystko potwierdź i restart.

  • Do czyszczenia systemu z plików tymczasowych użyj jednego ze znanych programów, np. Wise Disk Cleaner. Prosty i po polsku: http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Disk-Cleaner,Program,Windows,13346.html

Poprzedni mój post w swej treści nadal jest też ważny.

Powodzenia!