Niska prędkość przesyłania danych z komputera na pendrive w Windows 10

Witajcie. Mam następujący problem. Obojętnie jaki pendrive bym nie podłączyła do komputera, mam niskie prędkości zapisu. Obojętnie czy pendrive jest 2.0 czy 3.0 maksymalna prędkość zapisu to 5MB/s.Plik 3 gb przesyła się 10 min. Podłączam pod gniazda usb 3.0. Tylko z pendrivami mam taki problem, przesyłanie na dysk zewnętrzny usb 3.0 idzie z prędkością ponad 100MB/s. Komputer ma tydzień, więc nie ma możliwości, żeby coś było zepsute. Czy Windows 10 ma jakieś ograniczenia dla pendrivów ?

To sobie sprawdź fabryczne parametry tych pendrive przy zapisie, bo może taki w okolicach 5 MB/s mają?

 

Edit:

I sprawdź dla porównania prędkość zapisu na pendrive na innym komputerze.

 

Przykładowe testy i odczyty.

http://www.dobreprogramy.pl/wojtekadams/Test-predkosci-odczytuzapisu-pamieci-typu-Pendrive,31224.html

Można jeszcze spróbować zoptymalizować wydajność.

Jeżeli pendrive jest sformatowany w standardzie NTFS ale być może nie koniecznie, to:
Prawym klawiszem myszki na pendrive i wybierasz:

Windows 10
Właściwości --> Sprzęt (wybieramy nasz dysk) --> Właściwości --> Zmień ustawienia --> Zasady.

Windows 5, .6 ,7

Właściwości–> Sprzęt (wybieramy nasz dysk) --> Właściwości–> Zasady.
i zaznaczasz opcję: ‘większa wydajność’.

Po zaznaczeniu tej opcji należy usuwać pendrive przez opcję - 'Bezpieczne usuwanie sprzętu’
Domyślnie ustawione jest na ‘szybkie usuwanie’.

Witam. Przepraszam, że tak późno odpisuję próbowałam to jakoś rozgryźć, niestety nie dałam rady. Wczoraj odezwał się do mnie użytkownik @tosiekbu i próbował pomóc telefonicznie i połączeniem zdalnym. Nie doszliśmy przez 2h w czym leży problem. Wszystkie sterowniki najnowsze, bios dobrze ustawiony, Windows też dobrze ustawiony. Jedyne co się udało, to sprawdzić, to na Mint 18,1 live cd prędkości są prawidłowe. Mocno nas to zaskoczyło. Co do prędkości na innych Windowsach, na 8.1 prędkość jest taka sama jak na 10, na starszym komputerze z Windows 7 prędkości są prawidłowe. Już sama nie wiem co może być przyczyną. 

 

Czyli wygląda, że tak zostanie.

Czyli problemem jest Windows ?

System 8,10?

 

Bo skoro na W7,Mint jest OK? to zostaje, to jw.

Na swoim komputerze stacjonarnym mam 10, laptop ma 8.1, a komputer siostry stacjonarny 7. Tylko na 7 prędkości są takie jak być powinny.