Nokia N73 czy Nokia X3

Witam!

Otóż interesuje mnie który z telefonów jest lepszy do muzyki, i dlaczego.

Z góry dzieki.

Jeśli chodzi tylko o muzykę to Nokia X3 się lepiej nadaje. Ma lepszą jakość dźwięku z głośników, klawisze specjalnie do muzyki i gniazdo mini Jack (3,5mm) więc ma standardowe wejście na wtyczkę jaką posiada większość słuchawek co pozwala na dowolną ich zmianę lub podłączenie akcesoriów jak głośniki przenośne. N73 ma za to system Symbian na którym można robić dużo więcej rzeczy niż na Nokii X3 ale do muzyki zdecydowanie lepsza X3.

n73 na pewno do muzyki sie nie nadaje, podobno x3 gra w miarę dobrze jak na telefon

Moim zdaniem lepsza jest Nokia x3.

Nokia x3- Obsługuje więcej formatów dot. muzyki, przyciski szybkiego uruchamiania player’a, ma mini jack, lepszą jakość słuchawek, no i możesz podłączyć praktycznie każde słuchawki.

Nokia N73- Lepszy głośnik, gorsza jakość dźwięku, brak mini- jack’a, gorsza jakość muzyki, słabe słuchawki dołączone do telefonu.

Plusem jest to że Nokia N73 ma Symbiana, ale tobie zależy na muzyce.

Nokia X3 ma lepszą jakość dźwięku.

A nie lepiej NOKIA 5230? Symbian S60v5. Dotykowy wyswietlacz 360x640 pikseli 3,2-cala 16 mln kolorów, 3G, nagrywanie filmów 640x360/30 fps i nawigacja GPS. Jakość dźwięku bardo dobra. Słuchawki zawsze można zmienić. Cena podobna. A na symbiana masz dzesiątki różnych odtwarzaczy do muzyki i poprawy jakości. Equalizery itd. I tysiące darmowych aplikacji. Do pełni szczęścia brakuje tylko WiFi :wink: 5230 to okrojony z WiFi 5800 (XpressMusic)

Ale która gra głośniej, bo bardzo lubię słuchać muzyki na głośnik, słuchawki dołączone do zestawu mnie nie interesują bo mało słucham na słuchawkach, na pewno wszelkie dotykowe telefony odpadają bo sa dla mnie za delikatne.

A jaka jest dokładnie różnica miedzy zwykłą N73 a N73 ME bo podobno tylko softem, czy jest może jakaś różnica w głośności i jakości muzyki.

Dodane 02.08.2010 (Pn) 18:44

A jak jest z dźwiękiem w N82.

I jaka jest różnica cenowa między n73 a n73 me.

Pomiędzy zwykłą N73 a N73 ME różnice to czarna obudowa w ME, przejściówka na mini jack w zestawie i oprogramowaniem które miało chyba o jeden motyw więcej(tego ostatniego nie jestem pewien). N73 można było przerobić na wersję muzyczną wgrywając softa z ME. Jakość dźwięku jest identyczna. Co do N82 - muzyka na słuchawkach według mnie jest dobra (program LCG Jukebox plus EP-630), ale od głośników nie spodziewaj się cudów. Są głośne, ale jakość jest kiepska jak w każdym telefonie.

Moim zdaniem x3 jest nowa dopracowana i warta uwagi.N73 tez niezla ale ma swoj wiek.

A czy nokia n95-2 jest głośniejsza od n73/

tak jest głośniejsza, ale nawet do n73 możesz wgrać soft dzięki któremu będzie grać tak głośno jak bumbox ale jakości zero