Norton Antivirus czy Kaspersky

Waham się między zakupem Norton Anivirus , a Kaspersky.

Co wybrać? Co radzicie chłopaki i dlaczego.

Stchus.

Proponuję szukajeczke i zwrot jaki antywirus , ewentualnie jesli w grę wchodzą tylko te dwa to wpisać ich nazwy.

A co do mojej opinii: Kaspersky: mniejsze obciążenie systemu, bdb wykrywalność, niestety tylko dobra heurystyka.

Ze wszystkich na rynku polecam nod’a 32 - obciążenie systemu prawie zerowe, świetna wykrywalność i świetna heurystyka. Używam go już chyba prawie rok i nie zawiodłem się.

(zainstaluj triala 30 dni i się przekonasz http://www.nod32.pl

Ale wybór naeży do Ciebie :mrgreen:

Przejrzyj te dwa tematy:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55993

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=39980

PS>

Czyżbyś kobiet nie brał pod uwagę ?? :shock:

Jak wybierzesz nortona, to najlepiej w jakiejś starszej wersji, np. 2003 (sam takiego używam), bo nowsze typu 2005/2006 cechują sie “zjadaniem” dużej ilości pamięci. Póki co używam NAV2003 i nie mam problemów z wirusami.

A Kasperskiego w ogóle nie próbowałem.

AMD Athlon64 3000+, 512RAM, 200GB

Tylko gdzie go kupi ??

A tak na marginesie to wersja 2003 nie chroni przed najnowszymi zagrożeniami, np. pishingiem.

np. na allegro.

Z aktualną subskrypcją :? , nie kpij :shock:

subskrycję przecież przedłuża się co rok. Co prawda jest to drogi sposób na zdobycie płyty bo trzeba zapłacić i za sam program i za przesyłke oraz za subskrycje, ale… jesli się tak chce go mieć to innego wyjścia nie widzę.

Chociaz dalej jestem za tym iż z tych dwóch to Stchus powinien wziąść kasperskiego :wink:

…::Bieniol::…

Biorę,a jakże,z dużą przyjemnością,ale stronka akurat nia na ten temat.

Stchus.

Nie wcale, opisane AV poczytałbyś i byś wiedział :roll:

jeśli masz mocny sprzęt (min. 512 RAM), a wnioskuję, że taki masz to tylko Kaspersky!

Norton jest słabym antywirem i mocno przereklamowanym! Kasper rządzi w prawie wszystkich znaczących testach i jesst produktem najwyższej jakości!

Zgadzam się w 100%, każdy wirus jaki się do mnie przywalił został usunięty, wykrywa nawet niektóry spyware. Polecam gorąco.

A ja, KOBIETA, polecam Kasperskiego. Nie mam żadnych problemów. Znajomi mają MKS VIR, AVASTA,NORTONA i formaty co 2 tygodnie. :wink:

sam używam kasprzaka i jestem z niego bardzo zadowolony

nigdy nie miałem z nim problemów

tzn. nie raz miałem jakiś wirus wywalił mi go

nie ma co go nawet do nortona porównywać bo kaspersky rządzi i będzie jeszcze długo rządził :!:

polecam nortona, nie ma co, najlepszy antyvir, sam kozystam juz parę miechów na windowsie z symantec corporate antyvirus i nie mam żadnych problemów z kompem na windowsie

Tyle że to dwie różne aplikacje. 8)

ja używam kasperky i jestem zadowolony.

jednak jest troche drogi ;sss

i muli kompa przy starci systemu ale ogóle all ok. na Viry nie narzekam (+połączenie z fierewallem “Kerio Persona firewall”)

ja używam kaspersky od ~1,5roku i jestem zadowolony =)

ale wszystko zalezy od ciebie poniewaz tylko ty wiesz jak wykorzystkujesz kompa i na jakie stronki wchodzisz =ppp

Oba są dobre! Moim zdaniem Kaspersky ma trochę lepszą wykrywalność i nie jest tak pamięciożerny. Od kiedy używam Kasperskyego nie ma problemów z wirusami a odwiedzam różne stronki. :wink:

Ja również polecam Nortona. Używam NAV2005 i żadnych problemów z system WinXP i programem NAV.