Norton Ghost- problem z obsługą dysków SATA

Witam!

Mam mały problem, mianowicie chciałem ostatnio zrobić backup partycji systemowej programem Norton Ghost 2003. Po odpaleniu płyty startowej Norton Ghost w trybie DOS, komputer się zawiesza i po dłuuugiej chwili wyskakuje komunikat :"There ist no valid Source Drive to choose (11032). Po zagłębieniu się w temat dowiedziałem się, że płyta musi mieć parametr NOIDE.

Z tym mam właśnie mały problem. Tworzę na dysku CD (pliki startowe i dołączam plik programu ghost.exe. I najważniejsze dodaje komendę NOIDE. W jednym z poprzednich wątków na tym forum przeczytałem, że należy umieścić tą komendę edytując plik wsadowy autoexec.bat. Tak wygląda przed a tak po mojej edycji.

Przed:

@echo off

SET TZ=GHO+05:00

MOUSE.COM

echo Loading…

CD GHOST

GHOST.EXE

Po:

@echo off

SET TZ=GHO+05:00

MOUSE.COM

echo Loading…

CD GHOST

GHOST.EXE /NOIDE

Następnie standardowo obraz dysku i na krążek. Po restarcie komputera płyty CD w ogóle nie odtwarza (mam włączone w Biosie first: CD-Rom). Czy zrobiłem coś nie tak? Przed edycją tego pliku krążek się odpali (sprawdzałem na ATA)

A utworzyłeś na pewno płytę boot-ującą?

Domyślnie np. Nero tego nie robi - musisz sam wybrać tę opcję, a czasami jeszcze podać boot file.:mrgreen:

Tak utworzyłem. W poście napisałem, że bez zmiany parametru płyta się odpala, także tu nie tkwi problem.

Może spróbuj tego tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html ??

Pozdrawiam!

Jak nikt nie może na chwilę obecną pomóc mi w rozwiązaniu problemu, to może zaproponuje dobry program do tworzenia kopi zapasowej z możliwością odpalenia z płyty CD w Dosie w razie całkowitej awarii systemu.

Np. Norton Ghost 14 - ma płytę do przywracania .

Punty przywracania można mieć na dyskach , pendrive , [USB -każdą pamięć] sieć .

Można zrobić DVD z punktem przywracania .

czytaj wyżej lub niżej:

przede wszystkim darmowy…