Notebook HP Compaq 6715S nie ładuje systemu

Witam,

Mam notebook’a HP Compaq 6715S z wgranym systemem XP SP2. Wczoraj komputerek nie uruchomił się, tylko pojawia się ekran z wyborem trybów awaryjnych ładowania systemu. Żaden z nich nie ładuje windowsa, na ułamek sekundy pokazuje się jasnoniebieski ekran z tekstem, po pewnej chwili następuje reset. Czy można jakoś załadować system, bez konieczności formatowania i ponownego wgrania XP?

W sumie powody tego mogą być różne - i różne wyjścia.

Sam tak kiedyś miałem (nie na laptopie) i pomógł tylko format.

Można też spróbować wgrać drugi system -> Wiersz poleceń -> (Stacja dysków DVD):/setup.exe <- Przynajmiej tak jest na mojej płytce :wink:

Dojo Dagger , JAk ma wgrać 2 system spod poziomu systemu jak ON mu nie działa?? Po za tym ten sposób który napisałeś nie jest najlepszym rozwiązaniem. A i format może być zbędny.

Wchodzisz w BIOS > advanced bios features > first boot ustaw na CDROM > esc >save & exit setup > y > enter

Wkładasz płytę i startujesz z niej kompa i jak będzie wykrywać systemy to naciśnij R.

Spróbuj naprawić to za pomocą konsoli odzyskiwania Windows jak napisał adam749 ,

Próbowałem tak zrobić i niestety po pewnym czasie wyskakuje mi okienko z informacją, że wszystkie dane zostaną utracone i zainstalowany zostanie nowy system.

No to pozostaje format…

Chyba wiesz jak to zrobić??

Zamiast nacisnąć R to dajesz esc i masz partycje, dajesz enter na systemową i sformatuj ją na NTFS.

Mnie ciekawi ten niebieski ekran, co tam dokładnie jest napisane, może to klasyczny BSOD i rozwiązanie znajdzie się na stronie MS

Zrobiłem recovery, żeby przywrocił poczatkowe fabryczne ustawienia, z usunięciem danych. Zformatował dysk, zaczął wgrywać system, był komunikat o ponownym uruchomieniu i system nie ładuje sie - jest tlyko czerwony alert, że system nie został wgrany do końca… I co teraz? Płyty instalacyjnej nie dali z notebookiem, recovery zepsuł mi system. Probowałem zreszta juz 4 razy robić recovery i ciągle ten komunikat o niepełnym zainstalowaniu systemu. Teraz nie mam danych, działającego systemu ani płyty instalacyjnej…