Nowa karta graficzna

Witam,

parę dni temu spaliła mi się karta GTX 560 Ti. Teraz potrzebuję kupić nową o koszcie do ok 1000 zł. Na początku zastanawiałem się nad GTX 750 bo jakoś nie żyło mi się źle na 1 gb. Ale teraz stwierdziłem, że jak kupuje to już przyszłościowo :slight_smile: Moja prośba to wypowiedzenie się kogoś jak uniknąć tego żeby karta się uszkodziła (nie wiem czy się przegrzała ale po prostu mam artefakty i zcina mi obraz po jakimś czasie). Link sklepu w którym składałem pierwotnie kompa: http://www.arest.pl/karty-graficzne

Karta nad którą się zastanawiałem: http://www.arest.pl/produkt/karty-graficzne/,Magazyn:0;Producent:47;Chipset:GTX+960,15/48130/PCIex-GIGABYTE-GTX-960-4096-MB-DDR5-128-bit-DVI-HDMI-D-PORT-GV-N960WF2OC-4GD/

Na co patrzec na kartach po za pamięcią?

Po za tematem to czy żywotność karty 4 lata jest normalna? :slight_smile:

Z góry dziękuje za wszelką pomoc :slight_smile:

Do tej ceny tylko 960/380. 

Weź tą http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx960-4gb-128b-gaming-i5952761590.html   

 

To ja już sam nie wiem. Z jednej strony pod tym filmikiem wyśmiewają GTX 960 i chwalą r9 380. Zacytuje jeden komentarz:

“Nie ukrywam ze jestesm fanboyem GF’ów ale w przypadku tej karty czyli GTX 960 Nvidia dała zwyczajnie dupy. W skrócie, największym przoblemem tej karty jest wąskie gardło czyli zwyczajnie szyna pamięci 128 bitów ktora już przy pamięciach GDDR5 o pojemności 2GB krztusi sie zapychając sie przy pracy o tyle montowanie na takiej karcie 4GB ram jest lekko mówiąc idiotyzmem.Gdybym miał wybierac kartę w tym przedziale cenowym to wziąłbym GTX760 który ma wiecej jednostek cieniujacych, wiecej jednostek teksturujacych, i dwa razy taką szyne pamięci.Minusami mogą mogą być przy tym wyborze niższe taktowania rdzenia i pamięci na stocku (nieznacznie ale jednak) i brak obsługi DX12.Dla mnie osobiście to żadne minusy z prostych powodów. 1:Ponieważ nie ma gier całkowicie wykorzystujacych DX 12 i długo nie bedzie, 2: Zanim pojawia sie tytułu w pelni czerpiace z nowinek DX12 pojawia sie tez lepsze, szybsze i bardziej dopracowane nowe generacje kart 3: Cena. za gtx960 trzeba zaplacic od 100zł i wiecej za te samą wydajność (czasem gorsza) a w zamian otrzymujemy mocną karte sztucznie blokowana mizerna szyna pamieci ktora gdyby byla jak w poprzedniku spokojnie kopalaby tylek radkowi w swoim przedziale cenowym. Na koniec.Dlaczego nie wziąłem pod uwagę w cenie do 1000zł radeona R9 380 tylko wybor byl miedzy GTX 760 a GTX 960? Odpowiedz jest prosta. Jak juz pisalem jestem fanboyem NV :smiley: Co do filmu, konkretny material, choc miejscami bym cie przyczepil do ustawien w prezentowanych tytułach.”

 

Z drugiej strony jak pytałem się o kartę to każdy mówił o różnych GTXach i nikt nie wspomniał o radeonie. Spotkałem się też z wieloma opiniami, że jest on dobry. Doradzili mi właśnie tego gigabyte co dałem link. 

Mam teraz mętlik bo byłem skupiony na tej 960 (ew słyszałem coś żeby 760 brać). Mógłby wyjaśnić też tą konfrontacje? A i czym 2gb jest wystarczające na przyszłość? Bo ja słyszałem że na efekt gry to nie wpływa tylko np. do podłączenia 2 czy 3 monitorów jest potrzebne.

Najlepiej podaj pełne zestawienie swojego sprzętu wraz z modelem zasilacza .

Procesor - Intel CORE i5-2500k

Płyta główna - gigabyte ga-z68m-d2h

RAM - DDR3 kingston - 8 GB

Dysk - seagate 1 tb

Zasilacz OCZ ModXStream-Pro - 700W

Wentylator THERMALTAKE Contac 29 BP

Obudowy i nagrywarki nie ma sensu podawać.

Procesor już trochę leciwy i też z czasem pomyśl o wymianie bo nic ci nie przyjdzie po wydajnej karcie kiedy to procesor będzie ogranicznikiem w grach . Jeżeli pozostaniesz przy Intelu opcja z r9 jest opcją całkiem dobrą, wiec teraz to już tylko od Ciebie zależy co wolisz gtx czy też r9,obie opcje są ok 

Serio? Ja słyszałem do tej pory od każdego że proces spoko i może zostać. Do tej pory grałem na tej 560ti i nie ukrywam, że mi nie przeszkadzały średnie detale, aż tak mocno. Chce po prostu żeby nie było pikselozy i żeby długo działało chociaż wiem, że tego nie da się przewidzieć. Od ziomka w sklepie w którym składałem kompa usłyszałem, żeby brać GTX 960 bo mnie prądu zżera i się mniej grzeje, a jest słabszy nie dużo. Widzę, że nikt nie potrafi określić dokładniej bo słyszę masę różnych stanowisk. Dlatego z chęcią posłucham opinii bo przez weekend chciałbym podjąć decyzję :slight_smile:

i5-2500k to stary procesor, niby 4 rdzenie ale TDP to 95W.

Zastanów się nad R9 380. W przypadku gier takarta faktycznie radzi sobie nieźle, jak chcesz GTXa 960 to go bierz. Kwesta gustu :wink:

Nie rozumiem tego jak chcesz bo to oznacza że żadna z nich nie jest oczywistym wyborem:P Mnie ludzie namawiają na gtxa bo jest cichszy, mniej prądu pobiera i radeon przestaje dość szybko wydawać sterowniki. To jest problematyczne bo nie wiadomo co wybrać bo ludzie mówią co innego a internet co innego :stuck_out_tongue: Na czym polega bycie lepszym przez r9 380? Bo ja będąc teraz na starym laptopie nie mogę oglądnąć tego odcinka w 1080p. Bo jeśli r9 380 był rzeczywiście o wiele lepszy to mówienie, że jak chce 960 to mogę sobie wziąć porównać mogę do wyboru między bułką a starą zakurzoną kromką chleba: niby to i to pieczywo i każdy może zjeść co lubi ale na zdrowy rozsądek każdy weźmie bułkę. No i to jest mój dylemat czy to tak wygląda w waszych oczach. Bo jeśli jednak obie karty można przyrównać do coli i pepsi i każdy pije co lubi to już inna sprawa :slight_smile:

Nie wiem co dla was znaczy nieźle bo może wy macie wymagania na 100 FPS i każde ździebełko trawy no to wtedy ja łapie, że moje są mniejsze i będzie mi dobrze z każdą z nich.

Wybaczcie, że tak o wszystko wypytuje, ale ja nie mam zdania i chcę je sobie wyrobić na zdaniu innych i być pewny swojego wyboru :slight_smile:

Pytaj, kto pyta nie błądzi :wink:

Co do wyboru, po opiniach graczy i ekspertów wybór pomiędzy GTX960 a R9 380 to sam nie wiem co wybrałbym. Jako osoba której bliżej do NVidii brałbym GTXa, ale jako osoba chcąca pograć w nawet te wymagające pozycje wybrałbym R9 :wink:

No to jednak wychodzi na radeona i czy mógłbyś napisać co tracę nie wybierając go? :slight_smile:

Co tracisz? 

Hmmm czyli tylko podkręcanie? Bo ja przyznam się że nie umiem podkręcać i nie planuje tego robić narazie(może kiedyś jak będę potrzebował), więc patrze głownie na parametry podstawowe kart i jak one będą działać w takim stanie jak je kupie :slight_smile: A jak z tym jest? :slight_smile:

Nie czytaj komentarzy. Oglądaj film i sam wyciągaj wnioski.

Powiem krótko, bierz tą:

Tyle w temacie :wink:

DiamondBack rozumiem, że chodzi ci o to, że radeon jest lepszy? Bo ja patrząc na grę nie widzę różnic szczerze :stuck_out_tongue: Może przez oglądanie na słabym lapku :stuck_out_tongue: A jeśli chodzi o te parametry to nie wiem sam bo zawsze się liczy to jak się gra i jak to wygląda a nie statystyki… Ja z moim gtx 560ti nie łapałem si na minimalne w wielu grach a dawałem radę spokojnie na średnich i na wyższych też wychodziło :slight_smile: Bo sobie tu porownuje: 

http://www.arest.pl/produkt/Karty-graficzne/5,380,Magazyn:0,15/50473/PCIex-SAPPHIRE-NITRO-OC-R9-380-4096-MB-DDR5-256-bit-DVI-HDMI-D-PORT-11242-13-20G/

http://www.arest.pl/produkt/Karty-graficzne/5,960,Magazyn:0;Producent:47,15/48130/PCIex-GIGABYTE-GTX-960-4096-MB-DDR5-128-bit-DVI-HDMI-D-PORT-GV-N960WF2OC-4GD/

i w jednych są lepsze a w drugich gorsze inne. W tych radeonach boję sie strasznie boję się strasznie przegrzania, a w mniejszym poboru prądu gdyż jestem na studiach i nie gram tak nałogowo to się wciąż zastanawiam :stuck_out_tongue:  Moje obawy są uzasadnione?

Zastanów się:

  1. ile dziennie chcesz grać?

W kwestii poboru mocy to obie ciągną niemalże tyle samo, to są nowe karty więc nie są prądożerne jak te starsze.

Ja osobiście jestem za GTXem, ale jakbym grał brałbym Radeona, Masz niezły procesor więc w tych wąskich gardłach procesor powinien dawać sobie radę :wink:

  1. Ok 2 h dziennie gry (ale komputer będzie chodził pewnie więcej coś jak 6-8)

  2. Naprawdę różnie Wiedźmina grałem na średnich ale dodatku nie zrobiłem więc wrócę. Battlefronta mam też na średnich to sobie wrócę. A do przyszłych nie wiem :slight_smile: Gram wszystko tylko nie w RTSy :stuck_out_tongue: Chociaż ostatnimi czasy skupiłem się na grach typu MOBA i karciance(wiem że mało wymagające ), ale w inne tytuły gram.

No właśnie nie rozumiem tego bo z jednej strony mówisz, że brałbyś GTXa, a z drugiej mówisz żebym brał radeona :slight_smile: Z twojej wypowiedzi zrozumiałem, że nie używasz kompa do gier i ten gtx sprawowałby się lepiej w czymś innym. Ja wiem, że karty szybko się starzeją ale myślę, że na obydwóch mógłbym na większość tytułow na tych wyższych ustawieniach pograć nie? I to nie są różnice tego, że radeon będzie miał 70 fpsów a nividia 35 czy 40?

Ciekawy mnie też to, że moja stara karta miała szynę pamięci 256 bitów(jeśli dobrze popatrzyłem na stronie nividii) a ten gtx ma tylko 128 i czemu tak jest :slight_smile:

Obejrzyj ten FILM   od 21 minuty i sam sobie odpowiedz na pytanie która karta jest dla Ciebie ;)