Nowe porty w PS3

Witajcie, przybywam z problemem dużej dla mnie wagi. Otóż ostatnio moim zakupem padła fifa 16 na ps3 i tu od razu pojawiły się problemy. Mianowicie chcąc zagrać online w trybie FUT notorycznie tracę połączenie z serwerami EA. Szukałem pomocy u pracowników EA i dowiedziałem się że powodem prawdopodobnie są porty które muszę odblokować i tu zaczynają się schody ponieważ w tej dziedzinie nie wiem po prostu nic. Przypuszczam że te nieszczęsne porty muszę odblokować w routerze a więc wchodzę w jego ustawienia, szukam odpowiedniej “zakładki” i… wyhamowałem.

Przy zablokowanych portach może nie działać co najwyżej hostowanie gry. Albo w ogóle by nie łączyło, a nie nagle rozłączało, więc wątpię, że porty coś pomogą. Zresztą popularyzacja internetu mobilnego powoduje, że odblokowanie portu to rarytas  osiągalny niedługo tylko dla mniejszości, więc wątpię, aby było to wymagane. O usługach sieciowych Sony napisano już dużo i to bardziej tu doszukiwałbym się kłopotów, najlepiej sprawdzić czy na Xboxie też przerywa.

Z ciekawości jak jest w angielskim interfejsie przetłumaczone to wyzwalanie?

Router pozwala ustalić ci 8 reguł, a EA podaje 7 zakresów, więc wszystko się zmieści.

W wyzwalania i otwartych wpisałbym to samo.

 

Nie te porty niestety podałem, te są właściwe - https://help.ea.com/pl/article/online-ports-for-fifa-16/

Także co w wypadku gdy jest ich więcej niż 8 a mam tylko 8 miejsc?

Jeśli chodzi o winę po stronie sony to raczej bym sie tego nie doszukiwał bo szukałem długo czy ktoś miał taki przypadek jak ja, tak samo pytałem jednego z pracowników ea co może być powodem i właśnie on też poradził odblokować porty bo pierwszy raz słyszy o tym przypadku. I jeszcze pozostaje pytanie co wpisać w nazwie nad portami żeby przeniosło się to wszystko na ps3?

To połącz zakresy albo od razu DMZ.

UDP: 3074–3659, 5223, 6000

TCP: 80, 443, 3659-5223, 10000–10099, 42127

 

A nazwa aplikacji? Coś z tej listy musze wybrać mimo wszystko a nie chce nic skopać gdy wybiore nieodpowiednie.

Nie zauważyłem tego, co tam jest na liście w ogóle?

To wygląda mi na zwykły komentarz, żeby samemu wiedzieć co się odblokowało. W wolne pole wpisałbym FIFA 16 PS3.

Próbowałem w sposób który mi radzisz ale niestety -http://scr.hu/1x0b/ri693

 

Zdaje się, że po obu stronach powinieneś podać te same zakresy portów i protokoły. Jeden wiersz, to jedna pozycja, a u ciebie wygląda jak dwie.

Podałem wszystkie tak jak radzisz, po jeden port na wiersz. Musiałem jedynie usunąć nr 80 bo wyskakiwało że jest niepoprawny. Oto efekty - http://scr.hu/1x0b/pkggh

Nie wiem dlaczego tylko część się zapisała mimo że wpisałem wszystkie, tak czy inaczej nic to nie dało ponieważ dalej mam ten sam błąd w fifie.

Próbowałem też postawienie strefy DMZ ale i to nie podziałało ;_;

 

Teraz troche też pokombinowałem i okazało się że wyrzuca mnie z serwerów tylko jeśli zrobie jakąś zmiane w składzie poza meczem. Grać normalnie moge ale to mi nic nie daje bo przecież nie bede grał cały czas tym samym, słabym składem ;p

Spróbuj podpiąć konsolę bezpośrednio do internetu, bo moim zdaniem problem wcale nie leży w konfiguracji routera.

Mam stale podpiętą, nie używam wifi w konsoli.

Bezpośrednio – z pominięciem routera.

Edit: Zdaje się, że nie możesz. (-_-)’

No raczej nie moge, albo po prostu moja wiedza jest niedostateczna. Z tego co wiem skoro dostałem router od firmy z której mam internet to pominąć go nie mogę bo wtedy mi się nie połączy skoro router służy im tak jakby do kontrolowania połączenia.