Nowy dysk WD Blue 1TB (problem z instalacja sys.)

Witam, mam problem z instalacja systemu na nowym dysku.

http://www.x-kom.pl/p/81294-dysk-twardy-sata-iii-wd-1tb-7200obr-64mb-blue.html

A więc tak, próbuje zainstalować nowy system na nowym dysku.

System to obraz Windowsa 7 Ultimate, pobrany z neta a klucz mam swój.
Wszystko ładnie się instaluje jednak kiedy instalator resetuje komputer i rozpoczyna konfigurowanie ustawień wyskskuje błąd.
2459153600_1406981714.jpg
Komputer to:
Dell Dimension e520
Ram -  2GB dual ch.
Procesor Intel Core 2 Duo 2x1,8Ghz
Dysk - w.w.
Zasilacz - 305W MAX

Dodam że na innych komputerach system instaluje się normalnie mam już ten obraz jakiś czas i nie miałem problemów.
A na tym nie. Próbowałem instalować jakieś sterowniki przez “Załaduj sterownik” ale to nie pomogło (sciągłem sterowniki od Intela oraz jakieś z Dell’a)
Prosze bardzo o pomoc, komputer służy do pracy i jest potrzebny ;( 

PS. Mam nadzieje że dobry dział jeśli nie to wybaczcie.

Czy to jedyny dysk podłączony do komputera w trakcie instalacji?

Tak tylko ten nowy dysk .

Pewnie nie radzi sobie z dyskiem 1TB, lub dysk jest uszkodzony. Spróbuj zainstalować najnowszy BIOS, spróbuj też może sklonować stary dysk twardy.

Stary dysk twardy nie odpowiada już na nic, jeśli za którymś razem się uruchomi to po wejściu w Mój Komputer zawiesza się i nic nie da sie zrobić jest uszkodzony ma chyba z 10lat, dlatego wymiana na nowy.

Uszkodzony Dysk? jak to sprawdzić? dysk dotarł do mnie wczoraj a dziś dopiero go rozpakowałem.
Zamawiałem z linku powyżej.

Do sprawdzenia przydaje się jakiś LiveCD (odczytanie S.M.A.R.T). Delle często mają wbudowane oprogramowanie do diagnosytki - przy włączaniu (pewnie klawisz ESC, albo F12) nie ma czegoś na zasadzie “Diagnostic”? 

Mnie zaś coś się widzi, że to nie problem dysku(ów), lecz płyty głównej (zauważcie że instalator założył partycje, skopiował pliki, a wywala się dopiero podczas konfiguracji - a sam komunikat mówi o “zasobach sprzętowych”).

 

Tak często objawia się problem obsługi dysków większych, niż zakładano.

… tylko że Dimension 520 (choć leciwy) powinien bez problemu obsłużyć dysk o takiej pojemności. Sam Dell proponuje w ofercie dysk o takiej pojemności jako upgrade. Bardziej prawdopodobne jest to, że BIOS świruje.

c275178080dcc30emed.jpg

Podczas gdy komputer uruchomił sie ponownie wyskoczyło coś takego, zresetowałem i wyskoczył komunikat z pierwszego postu.
 

No właśnie … zajrzyj do BIOSu i wyłącz tryb RAID pracy kontrolera. (albo jeszcze lepiej - załaduj ustawienia domyślne).

Nie mam pojecia jak to wyłączyć, przywracałem ustawienia fabryczne ;( 

9f20002ff24adf48.jpg

 

ceca94e2574ea30dgen.jpg
Uruchomiłem CMD, może znacie jakieś komendy ktore uruchomią diagnoze? 

f49ab7a8dc59cebe.jpg

O! Ustawiłem na Opcje pierwsza, spróbuje zainstalować system za chwile dam znać ! }
Dzięki kolego za tego RAID’a jeszcze raz uruchomiłem kompa i akurat znalazłem te opcje :smiley:

Mistrzunio! Duży plus! i mam nadzieje że kiedyś ja komuś pomoge! Działa aż miło :smiley: