Nowy GTX 1060 , nowy problem POMOCY

Witam , otóż sytuacja wygląda następująco , wczoraj zakupiłem nowego GTX 1060 i zamontowałem go w komputerze . Przez pierwsze parę godzin było wszystko spoko , grałem na full detalach , nic się nie działo , lecz wpadłem na pomysł WINDOWS UPDATE  i po tym się zaczęło , nagle w czasie gry ekran zrobił się zielony a potem wyskoczyły białe kwadraty i komputer sie zawiesił i zrestartował , gdy chciałem go odpalić to już  przy ładowaniu WINDOWS`a ten problem powracał , więc dziś przeinstalowałem WINDOWSA  z myślą że to wina systemu , ale po instalacji wszystkich sterowników i odpaleniu gry mam ten sam problem . Białe kwadraty wyskakują nie zależnie od tego czy gram czy przeglądam internet.

gtx.jpg

Dodam że sterownik graficzny też wyrzuca przy tych kwadratach.

Zainstalowałeś najnowsze dostępne sterowniki?

Na systemowych sterownikach graficznych też masz te kwadraty?

Wygląda na uszkodzoną. Zasilanie podłączone?

Najnowsze sterowniki ,a na chwilę obecną komputer się nie odpala bo na ładowaniu systemu zawiesza się i są białe paski .

Zasilanie przed chwilą sprawdzałem i jest ok , a tak jak mówiłem wcześniej grafika po włożeniu do kompa działała rewelacyjnie

Masz inną kartę, żeby sprawdzić z nią działanie. Niestety wygląda to na awarię samej karty i czeka Cię reklamacja.

Mam radeona hd6950

Przepnij kartę, przynajmniej wyeliminujesz resztę, ale z tego co napisałeś to objawy są typowe dla karty graficznej, niestety.

Sprawa wygląda następująco zamontowalem radeona i wstał komp na dysku ssd ,włożyłem gtx spowrotem i komputer się zawiesił na ładowaniu Windowsa i białe paski ALE właśnie instaluje Windowsa na dysku zwykłym i gtx wstaje normalnie więc już sam nie wiem. Może dysk?

Myślę, że karta znowu padnie, jeśli na innej wszystko jest ok w Twoim głównym zestawieniu. Sprawdzisz po instalacji, co się stanie.

pobierz i zainstaluj sterowniki z tej strony http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl. Nie instaluj programu do automatycznego ustawiania gier. Experiance czy jakoś tak

 

Sterownik pobierałem że strony Asusa że strony NVidia i z płyty instalacyjnej z pudełka . Problem nadal ten sam

Sterownik dobrze jest pobrać najnowszy ze strony nvidia jak napisał stan55

Komputer już działa około 3h bez żadnych problemów, więc co może być nie tak , wydaje mi się że gdyby grafika była uszkodzona to już by mi te kwadraty wywaliło

Zerknij do Podglądu zdarzeń - poszukaj zdarzeń w momencie wystąpienia problemu.

Do dziś jest wszystko ok ale na zwykłym dysku , zastanawiam się czy mimo wszystko nie zawieźć grafiki do komputronika bo kupiłem ją 20.01

Czym najlepiej ją obciążyć żeby było pewne że wszystko ok 3dmark09 idzie wporzadku

To znowu ja . Więc sytuacja wygląda następująco . Podłączyłem znów dysk SSD  na którym Windows wieszał się przystarcie i były białe paski . Odpalilem windowsa w trybie awaryjnym (wstał normalnie) zainstalowałem sterownik od grafiki na nowo (ze strony nvidia) i zrestartowałem komputer . Po tej czynności system w trybie normalnym wstał bez problemów  i jest jak na razie wszystko ok ale zastanawia mnie jedna rzecz czy po odpaleniu przeglądarki taki skok taktowania i napięcia na grafice jest normalny.

gtx.png

To ją teraz używaj normalnie, jeśli problem się powtórzy/wróci to już będziesz wiedział co zrobić :slight_smile:

Dziękuje wszystkim za pomoc . Komputer działa sprawnie , na 5 grach przetestowany , wydaję mi się że była to wina “oryginalnego” windowsa który był przekombinowany. Pozdrawiam