Nowy komp, Windows 8 a sterowniki z 7

Witam,

brat chce żebym mu na nowym PC’cie zainstalował co potrzeba. Jednak on sam nie wie jaki Windows lepiej wgrać, ja w sumie też nie wiem :slight_smile: Bo chciałbym żeby wszystkie sterowniki mu chodziły bez problemu.

Chodzi mi o to, że np po zainstalowaniu W8 co mam zrobić? Zainstalować sterowniki wszystkie od płyty głównej, karty graficznej i monitora, które dostałem na płycie? Skoro tam pisze, że są sterowniki na XP, Vista i 7.

Nie pogryzie się to?

Bo nie wiem czy kupić mu stary i sprawdzony W7, czy może 8 :slight_smile:

Cześć

Zainstaluj mu taki system na którym będzie mu się dobrze pracować. Nie każdy potrafi przyzwyczaić się do nowego wyglądu Windows 8. To kwestia indywidualna.

Jeżeli masz komputer stacjonarny odpowiednich sterowników poszukaj na stronie producenta płyty głównej i karty graficznej (jeżeli posiadasz dedykowaną kartę graficzną).

Sterowniki dla Windows 7 teoretycznie powinny zadziałać na Windows 8 ale lepiej instalować sterowniki dedykowane dla tego systemu.

Po instalacji systemu, najpierw instalujesz odpowiednie sterowniki, następnie aktualizujesz system i na koniec instalujesz programy z których korzystasz na codzień

Mając zainstalowaną ósemkę albo siódemkę i podłączony internet, masz z głowy instalowanie sterowników.System sam sobie wyszuka i zainstaluje takie jakie mu odpowiadają.

a co w przypadku, gdy ktoś nie ma sterowników do karty sieciowej, a ta na płycie jest spalona? Posiadam karte Tp-link TF-3200 i z windowsem 8 na razie mam pozamiatane, stery z win7 nie działają w żaden sposób :confused:

A wejdź na stronę producenta danego podzespołu i sprawdź czy są sterowniki do win 8.

Na stronie producentów karty i płyty pisze, że bez problemu obsługuje 8 i są stery :slight_smile: A co z procesorem? Robi to mu jakąś różnicę?

Cześć

A przepraszam co ma być :wink: Do procesora nie potrzebujesz sterowników. Sprecyzuj pytania a otrzymasz konkretniejszą odpowiedź.

Chodzi mi, czy między 7 a 8 są jakieś różnice w sensie obciążenia procesora:)

Różnica w obciążeniu procesora przez sam system jest niewielka. Oba systemy działają podobnie, choć zaraz pojawi się sporo głosów że Windows 8 mniej obciąża procesor itp.

OK dzięki bardzo za informacje :slight_smile: Na pewno wrzucę 8, tak zdecydowaliśmy.