Nowy komputer artefakty, zawieszania

Witam!

Chciałbym abyście mi pomogli w dość dużym problemie, Pisałem na innych forach ale nie mogli pomóc, kolega mi doradził, że tutaj pomogą.Kupiłem nowy komputer oto config:

CPU: AMD Phenom II X4 945 Quad-Core 4x3,0 Ghz

RAM: GEIL DDR3 2GB (1x2GB) 1333MHz CL9

MOBO: MSI 770-C45

GPU: GIGABYTE GeForce GTX460 768mb DDR5 192BIT

PSU: OCZ StealthXStream 2 500w

HDD: Samsung 500gb HD502HJ

Napęd: Samsung SH-S223C

Case: Aerocool VS-9

System: Windows XP 32Bit

Monitor: Benq 20"

Myszki i klawiatury chyba nie muszę podawać.

Więc, Gdy gram w gry komputerowe nieważne czy gra prosta czy b.wymagającą po około 30minutach grania(czasowo to b.różnie), występują artefakty lub zawiesza się komputer i słychać takie “Piiiii” ale np. Muzyka leci dalej jeżeli jest w tle. Oto kilka zdjęć:

  1. artefakt7.jpg

  2. artefakt8.jpg

Występuję to we WSZYSTKICH GRACH, warto zauważyć, że żeby to zniknęło wystarczy zminimalizować grę i do niej powrócić.

Temperatury są Ok, nic się nie przegrzewa, max to jest 57 stopni.Dwa razy instalowałem nowy system, instalowałem nowe sterowniki, nic nie pomaga.

Robiłem test Benchmarkiem i 2x razy poszło dobrze (16k pkt), a za 3-razem wystąpił Błąd.Na innym forum doradzili mi że to Walnięta jest Karta graficzna, wysłałem do Sklepu i po 3tygodniach oczekiwania przysłali mi i napisali, że “Karta jest Sprawna”, nie wiem Teraz czy wysyłać im cały komputer czy próbować coś samemu.Bardzo proszę o pomoc :frowning: :frowning:

Serdeczne Pozdrowienia,

Mateusz!

Spróbuj wyjąć kartę graficzną i uruchomić system ze zintegrowanej (o ile ją masz). Potem uruchom BARDZO prostą grę (zintegrowana jest bardzo słaba) i sprawdź czy problem występuje.

Moja płyta główna nie ma zintegrowanej grafiki, mogę dodać że te zniekształcenia występują nawet w Tibi, lub Onet Chacie :o

Może jednak się przegrzewa skoro problem występuje po jakimś czasie.

Instalnij nowe stery i DX

Z tym jak występuję to różnie bywa, czasami po kilku minutach czasami gram 3h i nic, ale nigdy odrazu.Już pisałem że instalowałem nowe stery i nic nie pomagało.

Ewidentnie widać że karta jest uszkodzona ale dla pewności skombinuj obojętnie jaką na PCI Express i sprawdź jak nie będzie artefaktów to karta jest uszkodzona.

PS: W jakim sklepie nabyłeś tą felerną kartę ? bo są sklepy które tylko udają ze naprawiają a odsyłają nadal uszkodzoną.

W Ram.net.pl, a np. Bo ja mam w karcie graficznej dodatkowe zasilania, jak kupie np Kartę GeForce 7600 GS PCI-E, to jak włożę ją to będzie działało? Bo w tej 7600 nie ma dodatkowych zasilań.

Chodzi mi tylko o przetestowanie portu PCI Express do którego podłączona jest karta. Bo gdyby to była wina zasilacza to były by inne problemy a nie artefakty w całym obrazie.

Tak, ale i tak muszę kupić GPU do starego komputera, i będzie to 7600 GS ale nie wiem czy mógłbym ją włożyć do Nowego komputera i czy by działało?

A dlaczego by miało nie działać ? Przecież 7600GS jest na PCI Express 1.0