NSIS Error - Błąd przy próbie instalacji aplikacji

Witam ponownie.

Postanowiłem przeinstalować system (format wszystkich dysków), no i znowu mam problem, ponieważ gdy chcę zainstalować jakąś aplikację (Np. sterowniki do karty lub GG) to wywala mi taki błąd. Myślałem że to wina download’ u , więc pobrałem jeszcze raz, nic nie dało…

scaled.php?server=163&filename=beztytuuysas.png&res=landing

Dodane 30.06.2012 (So) 21:24

Dobra stery i GG zainstalowałem sposobem

  1. Start - CMD

  2. Przeniosłem instalkę do okna CMD i dodałem końcówkę " /NCRC" (BEZ NAWIASÓW)

  3. ENTER

Ale nadal mnie dziwi ta sytuacja i na pewno się jeszcze wiele razy powtórzy…

Zacznij od sprawdzenia czy to faktycznie nie błędy podczas pobierania

http://download.cnet.com/MD5-Checker/30 … 10639.html

http://ubuntu.pl/pobierz.php

Ściągnij Ubuntu oraz sumy kontrolne MD5 i sprawdź to programem MD5 checker, albo jakimś innym tego typu narzędziem.

Warto było by też sprawdzić dysk czy nie ma na nim jakich błędów i pamięć RAM Memtest’em.

Dodane 30.06.2012 (So) 22:13

Znalazłem też poradnik w języku angielskim gdybyś był zainteresowany.

Możesz też nagrać na pendrive jakiś instalator z internetu (ściągnięty na innym komputerze) i spróbować odpalić go na swoim komputerze. Watro sprawdzić czy instalacja przebiega bez zakłóceń (na komputerze, na którym plik był ściągany), żeby mieć 100% pewność co do pliku.

Hmmm… Przeniosłem te same pliki na laptopa i zainstalowały się bez problemu! Czyli wina Ramu lub HDD?

Albo jakiś wirus lub program, zależy co tam masz na dysku. Wszystko jest opisane w poradniku z mojego wcześniejszego posta. Najpierw przeskanuj HDD czy nie ma na nim jakichś błędów.

Wirus? nieee,cały dysk formatowałem wczoraj.

Zobacz te dwa tematy:

psik-artefakt-bluescreen-ram-dysk-czy-cos-innego-t493436.html

wirus-uszkodzil-wiekszosc-aplikacji-t493189.html

Jakim programem mogę sprawdzić dysk? mam win7

Uruchom cmd jako administrator i chkdsk /f lub komputer, prawym klawisze myszki na dysk, później właściwości, narzędzia i sprawdzanie błędów. Uruchom ponownie komputer i przed startem systemu powinno sprawdzić błędy, zaznacz obje opcje to sprawdzi czy są na nim jakieś uszkodzone sektory. Możesz też przeskanować dysk jakąś zewnętrzną aplikacją. Spróbuj też jakiegoś programu do diagnostyki HDD i pochwal się wynikami.

testowanie-diagnostyka-naprawa-hdd-t359345.html

Jak to świeży i czysty system to raczej wirusów być nie powinno.

scaled.php?server=16&filename=hddh.png&res=landing

Dodane 02.07.2012 (Pn) 22:49

I jeszcze HDD Inspector

http://imageshack.us/f/194/2222rf.png/

adek351 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

No i co? jakieś pomysły ;/ ?

Błąd NSIS oznaczam, że samosprawdzanie instalatora nie powiodło się. Możesz jeszcze spróbować wyłączyć program antywirusowy na czas instalacji lub ściągania i instalacji. Jeżeli twój dysk jest sprawny to zostają jeszcze wirusy i malware. Możesz też zapisać plik i uruchomić komputer ponownie. Zobacz czy po restarcie problem nadal występuje. Jaki masz system?

Nadal to samo…

Win 7 Ultimate 32bit