NTLDR is missing na własne życzenie

Witam.

Miałem problem z wirusami elegancko je skasowałem, pozostały ślady po ich działalności więc zapytałem wujka google i wchodząc na jakieś forum była tam porada, w której kazano skasować podane pliki z dysków C,D,E,F, za pomocą innego managera plików niż windowsowy, trochę się zapędziłem i skasowałem wszystkie nie znane mi pliki (które się dało)z tych dysków i teraz problem przy próbie uruchomienia Windowsa XP pisze “NTLDR is missing …” próbowałem już przywracać pliki ntldr oraz ntdetect.com z płytki, nie pomogło. Nie mam opcji “Napraw poprzednią instalacje” (czy coś takiego), przy instalacji z płytki windows xp (Nie mówię tutaj o konsoli):(. Windows (XP) zainstalowany jest na dysku D. Jest jakieś wyjście oprócz formata ? Wiem, że za głupotę trzeba płacić i proszę nie wypominajcie mi tego tutaj :stuck_out_tongue:

fix mbr?

również nie pomaga ani fixboot ;(

porada z pewnej strony:

Sposób 1:

  1. Nalezy wystartowac system z plyty instalacyjne Windows XP

  2. Wybrac Konslole odzyskiwania systemu

  3. Wybrac partycje na ktora bedziemy kopiowac pliki u mnie D:

  4. Podac haslo jakie zostalo uzyte podczas pierwszej instalacji systemu lub Enter gdy nie uwzgledniono hasla

  5. Zastosowac polecenie Fixboot i Fixmbr

Sposób 2:

  1. Nalezy wystartowac system z plyty instalacyjne Windows XP

  2. Wybrac Konslole odzyskiwania systemu

  3. Wybrac partycje na ktora bedziemy kopiowac pliki u mnie D:

  4. Podac haslo jakie zostalo uzyte podczas pierwszej instalacji systemu lub Enter gdy nie uwzgledniono hasla

  5. Zastosowac polecenie kopiowania

copy dysk:\i386\ntldr d:\

copy dysk:\i386\ntdetect.com d:\

dysk - oznaczenie dysku gdzie znajduje się plyta CD z systemem operacyjnym

\i386\ - katalog gdzie znajduja się pliki na plycie CD

brak-pliku-ntldr-t69931.html

te dwa pierwsze sposoby już wcześniej wykorzystałem i nic

a porady z tego wątku co linka do niego podałeś też nie pomogły

próbowałeś nadinstalkę windowsa?

lecisz normalnie jak z instalacją, tyle że robi się aktualizacja/naprawa uszkodzonego windowsa

ale wpierw sprawdź u źródła :slight_smile:

http://support.microsoft.com/search/def … CID%3D1045

http://support.microsoft.com/kb/320397/pl

lub szerzej:

http://support.microsoft.com/search/def … CID%3D1045

nie zapomnij także że potrzebny jest boot.ini i ntdetect.com

któraś z porad “złego” M$ powinna pomóc, jak nie, próbuj nadinstalkę.

powodzenia

Mi pomogło podłączenie mojego dysku do 2 kompa i dogranie brakujących plików. najprościej :slight_smile:

Czyli chodzi ci o to, że normalnie przy wyborze partycji do instalacji mam wybrać tą z windowsem (nie działającym aktualnie) w moim przypadku D i normalnie rozpocząć instalacje ? Mnie chodzi o to żebym nie musiał po tym instalować na nowo wszystkich aplikacji bo sam format nie jest mi aż tak straszny tylko po co kombinować jeśli ma na to samo wyjść :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dodane 25.10.2009 (N) 13:23

Nie wiem czy to istotne ale mam zainstalowanego windows 7. Może to jakoś pomóc ?

Powinno znaleźć instalację systemu z zapytaniem, czy instalator ma go naprawić, wtedy klawisz R.

No właśnie nie znajduje jedynie konsola widzi tę instalke :frowning:

żeby zobaczył chyba musi być prawidłowa zawartość pliku boot.ini

zgaduje

No właśnie boot.ini na nowo napisałem i nic nadal to samo :frowning:

Spróbuj jeszcze tak:

Wejdź do konsoli odzyskiwania i po zalogowaniu się do instalacji wpisz cd c:, gdzie c:(to jest partycja z xp) i wciśnij enter. Upewnij się, że zamiast c:\windows masz c:. Jeżeli zamiast c:\ masz c:\windows, to wpisz samo c: i wciśnij enter. Teraz wpisz komendę copy x:\i386\ntldr(x: to litera napędu w którym masz płytę), wciśnij enter, wyciągnij płytę i zresetuj komputer. Jeźeli XP dalej nie będzie chciał “wstać”, wejdź do konsoli, zastosuj tak jak wcześniej komendę cd i skopiuj mu plik ntdetect.com tym razem wpisując komendę expand x:\i386\ntdetect.co_ i wciśnij enter. Jeżeli dalej będzie odmawiał posłuszeństwa, spróbuj uruchomić instalator i sprawdź, czy masz już dostępną opcję naprawy. Jeżeli naprawa dalej nie będzie dostępna, to imho zostaje Ci tylko format…

Poradziłem sobie więc jakby ktoś miał podobny problem to robimy tak:

  1. Kopiujemy NTLDR na dysk z windowsem

  2. Kopiujemy ntdetect.com

  3. Wchodzimy do konsoli odzyskiwania.

  4. Logujemy się do tej instalacji.

  5. Teraz najważniejsze najpierw wydajemy komednę fixmbr potem fixboot a na końcu bootcfg /add i dodajemy instalacje windows, którą sobie życzymy (jeśli mamy więcej niż jedną).

Tak to przynajmniej u mnie wyglądało