Numerowanie stron w wordzie

Hej,

mam problem z NIEnumerowaniem pierwszych 6-ciu stron w Wordzie, a żeby numery stron pojawiały się dopiero od strony 7-mej. Jak to zrobić??

W grę nie wchodzi wstawianie pustych stron przed stroną 7. bo muszę całość od początku do końca przerobic na pdf z nienumerowanymi tylko stronami 1-6, a numerowanymi dopiero od strony 7.

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

:!: sekcje … kolego w ustawieniach strony

Wstaw => Numery stron => Format => Rozpocznij od

jeśli tak zrobię, to mi numeruje:

stronę 1 jako 7,

strone 2 jako 8,

stronę 3 jako 9… itd.

a mnie chodzi o to, żeby strony 1-6 nie miały żadnych numerków, tylko dopiero prawdziwa 7 strona, pojawiła się jako pierwsza z właściwym sobie numerem siódmy itd do ostatniej strony.

A o co chodzi z sekcjami i jak to się robi :?: :smiley:

Poprosiłbym o krótką instrukcję dla worda 2000 i dla worda 2007, gdyż koleżanka ma tego starszego a ten samem problem :D, bo nie wiem gdzie sie wchodzi w ustawienia strony :confused:

No to może na skróty, numerujesz normalnie, po czym numerek zakrywasz przez Polecenie rysowania Office, formatujesz by wyrysowany kwadrat miał białe wypełnienie i białe krawędzie. Nie pamiętam gdzie w Wordzie jest coś takiego. W końcu to i tak do pdf’a trafi.

:!: Plik/ustawienia strony zakładka Układ (w 2007 też gdzieś to jest)

zakładasz sobie dowolną ilość sekcji, a każda sekcja może być numerowana w dowolny sposób

ciemnowidz na skróty to nie jest polecane rozwiązanie (zasłanianie tym polem tekstowym)