nVidia - problem

Nie wiem, czy ktoś będzie w stanie mi pomóc, ale może… dlatego napiszę, jaki mam problem. Otóż mam pewien program działający pod DOS, który fatalnie jest wyświetlany w win XP. Pod win ME chodzi spokojnie, ale i tak tylko przy starszych sterownikach do karty graficznej. Jeśli wgrałem nieco nowsze, to wszystko się już graficznie “rozjeżdżało”. Problem więc wydaje mi się być w sterownikach. Chciałbym używać tego programu pod XP, a nie żeby specjalnie dla niego wgrywać na osobnym dysku win ME, ale nie wiem co mam zrobić, żeby się wszystko wyświetlało jak należy. Próbowałem już różnych sposobów, ale żaden nie pomaga, a więc nic nie daje zaznaczenie opcji zgodności programu z win 95, 98 czy ME, nie dało nic także ściągnięcie najstarszych sterowników dla nVidia pod win XP, użycie emulatora DOSBox też nie rozwiązuje problemu… nie wiem, co można by jeszcze… Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że kiedyś coś wgrałem, sam niestety nie wiem co (czy to nie był Norton Antywir?), ale w pewnym momencie patrzę, a programik śmiga jak nic pod win XP! To było kiedyś, bo potem musiałem zrobić reinstalkę win i już nie udało mi się na nowo uzyskać tego efektu… Nie wiem, co to było, że program zaczął spoko chodzić, także pod win XP, ale jest to dowód, że to jest możliwe… tylko jak to zrobić?? Gdyby się dało stare sterowniki dla ME wgrać do XP…

Chyba dlatego że kompa spowalnia :mrgreen:

Co do za program konkretnie.

Tego nei da rady zrobić ze względu na budowe systemów…

Heh, no dokładnie, ten norton strasznie spowalniał system, więc go zaraz wywaliłem, ale za jakiś czas patrzę, a tu programik dosowski mi zaczął śmigać! A może to nie była sprawka nortona? Już nie pamiętam, ale coś pozytywnie namieszał w grafice, heh A to jest programik o nazwie ariada do układania krzyżówek :lol: